چگونه خرید امن آنلاین داشته باشیم؟

با افزایش خریدهای اینترنتی و خرید از فروشگاه های اینستاگرامی، کلاه برداری از شهروندان هم بالا رفته است و بهمین منظور، کاربران برای خرید امن آنلاین باید از سایت ‎های دارای نماد الکترونیکی خرید اینترنتی انجام داده و نسبت به کلاه برداری با درج نماد اعتماد الکترونیکی جعلی نیز احتیاط به خرج دهند.
چگونه خرید امن آنلاین داشته باشیم؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، در سالهای اخیر باتوجه به افزایش نفوذ اینترنت، شاهد افزایش استفاده از فروشگاه های الکترونیکی بمنظور تامین نیازهای کاربران در فضای مجازی هستیم. خریدهای آنلاین علاوه بر داشتن مزایای زیاد از قبیل صرفه جویی در وقت، مقایسه قیمت ها، تنوع و کیفیت کالا و نیز پیش گیری از مبتلاشدن به کرونا در این ایام، خطراتی را نیز باعث شده و عدم احتیاط و خریده ای عجولانه می تواند کاربران را متحمل ضررهای مالی کند.
مجرمان سایبری با ایجاد صفحات جعلی و انجام تبلیغات فریبنده در شبکه های اجتماعی و سایت های واسط با روش های مختلف از قبیل هدایت کاربر به صفحات درگاه جعلی بانک و سرقت اطلاعات بانکی، دریافت وجه و عدم ارسال کالا و یا ارسال کالای معیوب و نظایر آن مبادرت به کلاه برداری از شهروندان می کنند. بنا بر این پلیس فتا به شهروندانی که قصد خرید الکترونیکی را دارند، هشدار می دهد که خرید از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیکی بهترین راه برای جلوگیری از کلاه برداری های اینترنتی است.
قانونمند کردن، ساماندهی، احراز هویت و تائید صلاحیت از مهم ترین مزایای نماد اعتماد الکترونیک است و وب سایت های دارای ای نماد متعهد هستند رضایت کاربر را در تمام مراحل خرید اینترنتی جلب کرده و به درستی به وظایف خود عمل کنند. پلیس فتا نماد اعتماد الکترونیکی را لازمه کسب وکارهای اینترنتی می داند و از وب سایت های اینترنتی می خواهد نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.
تعدادی از فروشگاه های بدون مجوز ممکنست مبادرت به جعل نماد اعتماد الکترونیک کنند که کاربران می توانند با کلیک کردن روی تصویر لوگوی نماد اعتماد الکترونیکی، صفحه مجوز مربوطه را ببینند و به این نکته نیز توجه داشته باشند که صفحه ای که مجوز دارد حتما باید با آدرس enamad.ir شروع شده باشد و آدرس اینترنتی (URL) سایت فروشگاه با آدرسی که در این صفحه معرفی می شود، باید یکسان باشد.زمان: 21:54:23
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 305
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: