تاکسی هوایی برقی ایرباس در راهست

به گزارش بی بدیل پرداز شرکت ایرباس پس از توقف برنامه های خود برای تولید تاکسی های هوایی برقی، حالا مجدداً این برنامه ها را از نو عملیاتی کرده است.
تاکسی هوایی برقی ایرباس در راهست

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، ایرباس ابتدا قصد داشت دو نوع تاکسی هوایی برقی به نامهای سیتی ایرباس و واهانا تولید نماید. اما طرح های مورد اشاره متوقف گردید. حال این شرکت جزئیات طرح دیگری برای تولید تاکسی های هوایی برقی را تشریح کرده که مقرر است تا سال ۲۰۲۵ عملیاتی شود.
این محصول که نکست جن نام دارد، از طراحی ترکیبی برخوردار بوده و دارای بازوهای کوتاه و دو بال گسترده و کشیده است. برای افزایش توان این تاکسی هوایی برقی در زمان بلند شدن از دو پره اضافی در پشت استفاده شده است.
نکست جن ظرفیت حمل سه نفر را در کنار خلبان دارد و مقرر است مدلهای آتی این هواپیما به صورت خودران طراحی شوند و در این صورت ظرفیت این تاکسی هوایی برقی به چهار نفر افزایش می یابد.
حداکثر سرعت نکست جن ۱۲۰ کیلومتر در ساعت و برد آن با یک مرتبه شارژ برابر با ۸۰ کیلوگرم است. وزن باتری لیتیومی این هواپیما به ۶۰ کیلوگرم می رسد. انتظار می رود تولید مدل نهایی این تاکسی هوایی تا سال ۲۰۲۵ به طول بینجامد.

زمان: 12:29:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 369
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل