رمزنگاری پشتیبان تاریخچه گفتگوها در واتس اپ

به گزارش بی بدیل پرداز واتس اپ رسما اعلام نمود همه کاربران این سرویس پیام رسان می توانند فایلهای پشتیبان تاریخچه گفتگوهایشان را رمزنگاری کنند.
رمزنگاری پشتیبان تاریخچه گفتگوها در واتس اپ

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، واتس اپ آزمایش بی سروصدای رمزنگاری فایل پشتیبان تاریخچه گفتگوها را اوایل تابستان سال جاری شروع کرده بود و الان این توانایی را به رسما اعلام نموده است.

اگرچه پیامهای واتس اپ از سال ۲۰۱۶ رمزنگاری شده اند اما این اپلیکیشن، رمزنگاری سر به سر را برای فایلهای پشتیبان که به آی کلود یا گوگل درایو متکی هستند، عرضه نکرده بود. اما با جدید ترین به روزرسانی، کاربران قادر خواهند بود گزینه رمزنگاری سر به سر برای فایلهای پشتیبان را قبل از پشتیبان گیری در سرویس ذخیره سازی ابری خود انتخاب کنند. واتس اپ اعلام نمود کاربران می توانند تا چند هفته دیگر این بروزرسانی را دریافت نمایند.

واتس اپ در یک پست وبلاگ اعلام نمود هنگامی که رمزنگاری سر به سر فعال شود، نه واتس اپ و نه فراهم کننده خدمات پشتیبان گیری قادر به دسترسی به فایل پشتیبان نخواهند بود. فایلهای پشتیبان با کلید رمزنگاری که به صورت رندوم و منحصر تولید می شود، رمزنگاری می شوند. کاربران دو گزینه خواهند داشت: می توانند به صورت دستی کلید ۶۴ رقمی را ذخیره کنند یا کلمه عبوری تنظیم کنند که می تواند برای دسترسی به کلید استفاده گردد.

اگرچه این توانایی فایلهای پشتیبان را ایمنتر می کند اما چند مورد وجود دارد که باید به خاطر سپرد. نخست اینکه اگر کاربر کلید رمزنگاری ۶۴ رقمی را از دست دهد، هیچ راهی برای بازیابی فایل پشتیبان خود نخواهد داشت. همینطور باآنکه واتس اپ به تازگی قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه را اعلام نموده اما کاربران فایل پشتیبان رمزنگاری شده را تنها می توانند در دستگاه اصلی خود ایجاد کنند.

بر اساس گزارش انگجت، همینطور رمزنگاری سر به سر ضمانت نمی کند که گفتگوهای کاربران هیچگاه به شیو ای که علاقه ای به آن ندارند، استفاده نشود. وبسایت پروپابلیکا به تازگی گزارش طولانی درباره استفاده واتس اپ از ناظران انسانی منتشر نموده که به بازنگری گفتگوهایی می پردازند که از جانب کاربران واتس اپ گزارش شده اند. پیش تر وبسایت اینفورمیشن گزارش کرده بود فیسبوک امکان دارد سرگرم تحقیقات درباره هوش مصنوعی باشد که روزی بتواند بر مبنای پیامهای رمزنگاری شده برای کاربران تبلیغات نمایش دهد. البته مدیر واتس اپ دنبال کردن این فناوری از جانب این سرویس پیام رسان را تکذیب کرده است. باآنکه هیچ کدام از این موارد امنیت فراهم شده توسط رمزنگاری را نمی شکنند اما یادآور خوبی است که حریم خصوصی جدی گرفته شود و کاربران به وجود رمزنگاری سر به سر دلخوش نباشند.

منبع:

زمان: 11:15:21
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 287
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: