بازیافت سریع باتری خودرو های برقی با ربات

پژوهشگران آزمایشگاه ملی اوک ریج آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور از تولید یک سیستم رباتیک برای جداسازی خودکار قطعات باتری های خودرو های برقی آگاهی داده اند.
بازیافت سریع باتری خودرو های برقی با ربات

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، با بهره گیری از این سیستم می توان روند بازیافت باتری های خودرو های برقی را تا ده برابر سریع تر کرد و دقت و امنیت این روند را نیز افزایش داد.
با توجه به افزایش محبوبیت خودرو های برقی، حجم و تعداد باتری های این خودرو ها که به تدریج فرسوده می شوند نیز روز به روز افزایش می یابد. پس خودکار سازی پروسه بازیافت این باتری ها اهمیت زیادی دارد.
باید توجه داشت که استفاده از باتری برای تامین انرژی مورد نیاز مراکز داده، منازل، ساختمان ها و غیره روز به روز درحال افزایش است ولی تعداد بسیار اندکی از این باتری ها بازیافت می شوند. این در حالیست که باتری های مورد اشاره مواد شیمیایی سمی زیادی نیز دارند و بازیافت آنها از رها شدن این مواد در طبیعت جلوگیری می کند.
سیستم رباتیک جدید تک تک سلول های باتری ها را جدا می کند و استفاده از کبالت، لیتیوم و دیگر اجزای فلزی آنها را جهت استفاده مجدد ممکن می کند. این سیستم در مدت زمانی که برای جداسازی قطعات ۱۲ باتری برای کارگران ماهر کافی است، توانسته قطعات ۱۰۰ باتری را جدا کند.


منبع:

زمان: 14:12:15
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 297
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: بازی , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل