قدیمی ترین مرکز مبادلات پست تهران هوشمند می شود

مدیركل تجزیه و مبادلات پست كشور خبر داد
به گزارش بی بدیل پرداز مدیرکل تجزیه و مبادلات پست کشور با بیان این که 500 تن مرسوله روزانه در مرکز تجزیه و مبادلات پستی چهارراه لشگر جابه جا می شود، اظهار داشت: این مرکز بعنوان قدیمی ترین مرکز مبادلات پست تهران، مهر امسال هوشمندسازی می شود.
قدیمی ترین مرکز مبادلات پست تهران هوشمند می شود
مهدی مقصودی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه مراکز تجزیه و مبادلات راهبردی ترین واحد مجموعه شرکت ملی پست است، اظهار داشت: هرگونه خدمتی که دارای پروسه قبول، تجزیه، رهسپاری و توزیع باشد در قالب مرسولات پستی وارد مراکز تجزیه و مبادلات می شود و اکنون ۷۰ درصد مرسولات کشور وارد این مراکز می شود.
وی با اعلان اینکه قبل از یک سال پیش اقدامات در بخش تجزیه و مبادلات بصورت دستی انجام می شد، اضافه کرد: سال قبل سورتینگ هوشمند در پست تهران افتتاح شد و با راه اندازی این سیستم مرسوله بصورت هوشمند مبتنی بر مقصد تفکیک می شوند.
مدیرکل تجزیه و مبادلات پست کشور با اعلان اینکه پس از تهران، پنج کلان شهر مجهز به سورتینگ هوشمند شدند که شامل اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد و اهواز هستند، اشاره کرد: راه اندازی سیستم های هوشمند در استانها علاوه بر ایجاد راندمان مزیت های دیگری دارد که پست را به سمت مدرن شدن می برد و امروز ارسال مرسولات از روش های سنتی گذشته فاصله گرفته است.
مقصودی با اعلان اینکه راه اندازی سیستم هوشمند تابع تراکم مرسولات و فضای متناسب در ادارات پست است، اظهار داشت: بطور قطع امروز استفاده از تکنولوژی به یک اجبار تبدیل گشته و شرکت ملی پست هم در یک سال قبل در این راه حرکت کرده است.
وی با تاکید بر این که مراکز تجزیه و مبادلات هیچگونه تعطیلی ندارند، اظهار نمود: این مراکز ۲۴ ساعته فعالیت دارند و حتی در تعطیلات رسمی هم فعالیت می نمایند، بنا بر این نقش مهمی در مبادلات پستی کشور دارند.
مدیرکل تجزیه و مبادلات پست کشور با تاکید بر این که مرکز سورتینگ هوشمند تهرانسر ساعتی ۳۰۰۰ مرسوله را سورت می کند، اشاره کرد: مرسوله های مردم باید سریع و ایمن به دست آنها برسد که سیستم هوشمند این دستاورد را دارد، برای اینکه قبلا در روش های دستی مرسوله ها در داخل قفسه ها پرتاب می شده است و امروز سورتینگ بدون پرتاب مرسولات آنها را دسته بندی می کند.
مقصودی با تاکید بر این که تا مهرماه امسال مرکز تجزیه و مبادلات پستی چهارراه لشگر هوشمند خواهد شد، اظهار داشت: با راه اندازی این سیستم ساعتی ۱۲ هزار مرسوله در مرکز لشگر سورت خواهد شد برای اینکه از تکنولوژی بالاتری نسبت به سایر مرکز مبادلات پستی کشور استفاده شده است.
وی با اعلان اینکه در مرکز لشکر ۵۰۰ تن مرسوله روزانه جابه جا می شود، اظهار داشت: هم اکنون همکاران پستی تهران واکسینه نشده اند، هرچند واکسیناسیون پستچی ها در بعضی استانها شروع شده است.
مدیرکل تجزیه و مبادلات پست کشور با تاکید بر این که ۳۶۰۰ ترولی به مراکز پستی کشور تهیه شده است که می تواند به افزایش ایمنی مرسولات پستی کمک نماید، اظهار نمود: از زمانی که از ترولی برای ارسال محصولات پستی کیش بهره برده ایم حتی یک مرسوله هم مخدوش نشد و این نشان دهنده این است که ترولی می تواند در ارتقای ایمنی مرسولات موثر باشد.
منبع:

زمان: 14:07:34
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 282
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: