ارتباط بیمار و پزشک در حین ام آر آی با گوشی ویژه میسر شد

یک شرکت تجاری در کالیفرنیا از تولید گوشی ویژه ای آگاهی داده که بیماران می توانند در حین اسکن ام آر آی از آن برای ارتباط با پزشک استفاده کنند.
ارتباط بیمار و پزشک در حین ام آر آی با گوشی ویژه میسر شد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، شرکت آئودز می گوید در خیلی از موارد بیماران در حین قرار گرفتن در دستگاه اسکن ام آر آی مشکلاتی پیدا می کنند و به سبب ترس ناگهانی یا چالش های دیگر باید با سرعت مطالبی را به محیط بیرون منتقل کنند. هدفون این شرکت بدون این که در روند ام آر آی مشکلی بوجود آورد می تواند برقراری ارتباط با پزشک را برای بیمار تسهیل کند.
هدفون الکترواستاتیک مورد اشاره سی آر بی ان نام دارد و با همکاری پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه یو سی ال ای تولید شده است. استفاده از این هدفون موجب می شود بیمار سروصدای ترسناک و آزاردهنده دستگاه ام آر آی را نیز نشنود. باتوجه به میدان های مغناطیسی و الکتریکی مورد نیاز برای تهیه تصاویر پزشکی، هدفون های معمولی که دارای سیم پیچ متحرک و محرک های الکترواستاتیک هستند به آسانی قابل استفاده نیستند و استفاده از آنها می تواند منجر به کاهش کیفیت تصویر ام آر آی شود.
از همین رو برای تولید گوشی جدید از مبدل الکترواستاتیک جدیدی استفاده شده که دارای دیافراگمی با بار ثابت است و علایم موسیقی در قالب پالس های مساوی اما مخالف دارای ولتاژ بالا برای استاتورها (ایستانه یا بخش ثابت گوشی) ارسال می شود. به عبارت دیگر، هنگامی که ولتاژ مثبت به سمت یک استاتور ارسال می شود، یک ولتاژ منفی مساوی اما مخالف به سمت استاتور دیگر فرستاده می شود. در نتیجه صدا تولید و منتقل می شود.
هدفون های مورد اشاره برای ارتقای تجربه کاربری همراه با یک سیستم سمعی و بصری نمایش فیلم و عکس در اختیار بیمار قرار می گیرند تا موجب حفظ آرامش و نیز حواس پرتی وی از شرایط ام آر آی شود. وزن این گوشی ۳۰۰ گرم بوده و در بازه فرکانسی ۲۰ تا ۴۰ هرتز و در سطح فشار صوتی بیشتر از ۱۲۰ دسی بل فعال می شود و هزینه استفاده از آن همراه کابل و دیگر متعلقات برقی ۴۵۰۰ دلار است.

زمان: 12:34:27
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 252
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تجربه , تولید , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: