بلواوریجین جوان ترین فضانورد جهان را به فضا می برد

بی بدیل پرداز: شرکت خصوصی بلواوریجین امروز اعلام نمود چهارمین و آخرین مسافر نخستین پرواز فضایی این شرکت یک پسر 18 ساله به نام الیور دیمن است.
بلواوریجین جوان ترین فضانورد جهان را به فضا می برد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، وی جایگزین فرد دیگری شده که به عللی نامعلوم از این سفر کنار گذاشته شده است. دیمن جوان ترین فردی است که تابحال به فضا سفر کرده است.
قرار است فضاپیمای نیوشفرد در تاریخ ۲۰ جولای سال ۲۰۲۱ به لبه فضا سفر کند. در این سفر خانم ماری والاس ۸۲ ساله نیز حضور دارد که مسن ترین فردی خواهد بود که به فضا سفر می کند. وی یکی از ۱۳ زنی بود که در دهه ۶۰ میلادی در آزمون های انتخاب فضانورد ناسا پذیرفته شد.
قرار است در این پرواز جف بزوس مؤسس بلواوریجین و برادرش مارک نیز حضور داشته باشند. صندلی چهارم این پرواز به قیمت ۲۸ میلیون دلار توسط فردی که هویتش اعلام نشده، خریداری شده بود. اما وی به سبب تداخل برنامه ها از این سفر انصراف داده است. در نهایت این صندلی به جوز دیمن مدیرعامل شرکت سومرست کاپیتال پارتنرز رسید. ولی وی ترجیح داد با دومین پرواز بلواوریجین به فضا برود و فرزند ۱۸ ساله اش را با نخستین پرواز به فضا بفرستد.
اولیور ۱۸ ساله در سال ۲۰۲۰ از دبیرستان فارغ التحصیل شد و هم اکنون درحال دریافت گواهینامه خلبانی است و در رشته مدیریت در دانشگاه Utrecht تحصیل می کند.


منبع:

زمان: 21:15:05
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 217
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: