اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به پروژه تولید واكسن دام، طیور و آبزیان

به گزارش بی بدیل پرداز ستاد توسعه زیست فناوری اعلام نمود: برای اجرای 13 پروژه تولید واکسن دام، طیور و آبزیان مبلغ 20 میلیارد تومان اختصاص یافت.
اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به پروژه تولید واكسن دام، طیور و آبزیان

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اهتمام کرده با تعریف پروژه های ملی، واکسن سازان را حمایت و توانمندی آنها را افزایش دهد. این کار با تعریف ۱۳ پروژه ممکن شده است و هم اکنون تعدادی از این طرح ها به نتیجه رسیده و برخی در راه تحقیقات و اجرائی شدن هستند.
«واکسن سه گانه ND+AI+IBD»، «واکسن سه گانه ND+IB+EDS»، «واکسن کریزا سه سویه C، B، A»، «واکسن تب برفکی»، «واکسن اکتیمای مسری»، «واکسن بروسلوز»، «واکسن مارک دوگانه زنده»، «واکسن استرپتوکوکوزیس»، «واکسن دهان قرمز یرسینیوز»، «واکسن VHS» از پروژه های تعریف شده در این عرصه هستند.
همچنین «واکسن Aeromonas salmonicida»، «تولید صنعتی محصولات پروبیوتیک مبتنی بر IgY برای پیشگیری و درمان اسهال در گوساله های شیرخوار» و «تولید مخمر اتولیز، عصاره و دیواره از مخمر ساکارومایسس سرویزیه بعنوان پری بیوتیک خوراک دام، طیور و آبزیان در مقیاس صنعتی» از دیگر پروژه های این حوزه هستند.
اجرای این پروژه ها با کمک شرکت های دانش بنیان ۲۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.


منبع:

زمان: 10:23:39
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 251
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: