كوچ ماینرها از چین

در نتیجه سختگیری های دولت چین بر روی کارهای در رابطه با رمزارزها، حالا خیلی از فعالان چینی درحال مهاجرت به مقاصد جدیدی همچون قزاقستان و حتی آمریکا هستند.
كوچ ماینرها از چین
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریس ژو- یک استخراج کننده رمزارزها در چین که در استان شمال غربی ژین جیانگ به استخراج می پرداخت، بعد از دریافت دستور مقامات استانی در خصوص ممنوعیت استخراج رمارزها تصمیم گرفت به استان سیچوان برود اما کمی پس از آن، استان جدید نیز با اتخاذ رویکرد مشابه از وی خواست تا فعالیت هایش را متوقف نماید.
ژو با اعلان اینکه در نتیجه این ممنوعیت ها تا حالا میلیونها دلار ضرر کرده است، اظهار داشت: داریم به این مساله فکر میکنم که به کشور دیگری برویم تا فعالیت هایمان را از سر بگیریم.
در نتیجه سختگیری های دولت چین بر روی کارهای در رابطه با رمزارزها، حالا خیلی از فعالان چینی درحال مهاجرت به مقاصد جدیدی همچون قزاقستان و حتی آمریکا هستند. چین اصی ترین کانون استخراج رمزارزها در جهان شمرده می شود اما بنظر می رسد شاهد یک انتقال مرکز از چین به دیگر کشورها در آینده خواهیم بود.
با وجود این که قانون ممنوعیت کارهای در رابطه با رمزارزها چیز جدیدی نیست و در سال ۲۰۱۷ تصویب گردید اما اجرائی نشدن آن سبب شده بود تا استخراج کنندگان چینی به تنهایی حدود ۸۰ درصد کل استخراج ها در جهان را انجام دهند.
با ممنوعیت های اعمالی، حدود ۹۰ درصد ظرفیت استخراج بیتکوین در چین فعلا فعالیتی ندارد و ژو تخمین می زند بین ۱۰ تا ۲۰ درصد استخراج کنندگان چینی با تا حالا به خارج مهاجرت کرده باشند یا درحال ارزیابی این مساله باشند.
یک استخراج کننده چینی که در قزاقستان فعالیت دارد نیز در همین رابطه اظهار داشت: استخراج کنندگان چینی دوست ندارند به کشور دیگری بروند اما هم اکنون راه دیگری وجود ندارد.
طبق تخمین صورت گرفته توسط دانشگاه کمبریج، استخراج کنندگان چینی رمزارزها به تنهایی ۰.۶ درصد از کل برق تولیدی جهان را مصرف می کنند.زمان: 20:00:22
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 244
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ارزیابی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب: