سند صیانت از كودكان و نوجوانان در فضای مجازی تصویب گردید

بی بدیل پرداز: جلسه شورای عالی فضای مجازی، به ریاست حجت الاسلام والمسلمین، دکتر حسن روحانی؛ رییس جمهور، انجام شد و در این نشست «سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی» و همین طور سند چشم انداز فضای مجازی در افق 1410 به تصویب نهایی رسید.
سند صیانت از كودكان و نوجوانان در فضای مجازی تصویب گردید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بر طبق سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی، قرار شد کلیه سکوها و ارائه دهندگان محتوا و خدمات فضای مجازی در مدت یکسال، نسبت به صیانت از داده ها، رده بندی و تفکیک محتوا و خدمات ویژه هر رده سنی از خدمات عمومی اقدام نمایند.
به سبب این مصوبه، وزارتخانه ها مکلف شدند به شکل غیرانحصاری در ارتباط با سکوها و خدمات صیانت شده برای خردسالان اطلاع رسانی کنند.
موضوع دیگر جلسه شورای عالی فضای مجازی، «بررسی و تصویب سند چشم انداز فضای مجازی در افق 1410» بود که بر طبق این چشم انداز، قرار شد فضای مجازی، پیشران پیشرفت سایر حوزه های کشور باشد و با اتکای بر ظرفیت های درون زای کشور، توسعه یابد.
برمبنای این سند چشم انداز، جمهوری اسلامی ایران تا سال 1410 به جایگاه قدرت برتر سایبری در تراز جهانی و مقام اول ارائه خدمات فضای مجازی در منطقه غرب و جنوب غرب آسیا خواهد رسید و همین طور تلاش خواهدنمود سلطه بیگانگان بر فضای مجازی کشور را نفی و حکمرانی کشورهای سلطه گر بر شبکه جهانی را رفع کند.
منبع:

زمان: 23:39:26
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 393
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل