راه اندازی كارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

رئیس پارك علم و فناوری گلستان خبر داد؛
رئیس پارک علم و فناوری گلستان از افتتاح و راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماهه آینده اطلاع داد.
راه اندازی كارخانه نوآوری گرگان طی دو ماه آینده

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از وزارت علوم، مهدی غفاری در «نشست صدمه شناسی دهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری کشور» بازخوردهای دریافتی از نمایشگاه اینتوتکس ۲۰۲۱ را مثبت ارزیابی کرد و اضافه کرد: ایجاد بسترهای لازم برای حضور استارتاپ های عضو پارک در نمایشگاه های ملی و بین المللی مختلف، یکی از رسالت های مهم پارک علم و فناوری گلستان است و ما فقط در این برهه به وظیفه خود عمل کرده ایم.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان با اشاره به اینکه دسترسی به شبکه فعالان اکوسیستم استارتاپی می بایست مهم ترین دلیل حضور استارتاپ ها در پارک های علم و فناوری باشد، اظهار داشت: شناخت مهره ها و دستیابی به شبکه گسترده و طیف وسیع فعالان حوزه های مختلف در زیست بوم فناوری و نوآوری، می بایست اولویت حضور استارتاپ ها در پارک علم و فناوری گلستان را تشکیل دهد و دریافت تسهیلات جزو هدف گذاری های ثانویه قرار گیرد.
وی افزود: به علت شیوع کرونا، شرایط قرمز و نارنجی در استان و ضرورت رعایت پروتکلهای بهداشتی، طی یک سال و نیم گذشته موفق به برگزاری نشست های دورهمی فعالان استارتاپی نشدیم؛ اما این قول را می دهیم که از این پس نشست های مختلفی با حضور بازیگران مختلف اکوسیستم استارتاپی به صورت فصلی در شهرهای مختلف استان برگزار خواهیم کرد.
غفاری در ادامه ضمن اشاره به این که تا سال قبل به لحاظ فضاهای زیرساختی، پایین ترین جایگاه در میان پارک های علم و فناوری کشور متعلق به پارک علم و فناوری گلستان بود، خاطرنشان کرد: طی دو سال قبل تلاشهای بسیاری برای فراهم آوردن زیرساخت های فیزیکی در مجموعه پارک گلستان انجام شده که خوشبختانه و به لطف خدا در سال ۱۴۰۰ به لحاظ زیرساختی پیشرفت قابل توجهی را در استان شاهد و در میان پارک های علم و فناوری صعود چند پله ای خواهیم داشت.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان همینطور از افتتاح و راه اندازی کارخانه نوآوری گرگان طی دو ماهه آینده اطلاع داد و اظهار داشت: تصمیمی اتخاذ نموده ‎ایم و به آن جامه عمل پوشاندیم؛ مطمئناً یکی از زیباترین کارخانه های نوآوری کشور را در شهر گرگان راه اندازی خواهیم کرد و الان با حداکثر سرعت درحال کوشش برای به سرانجام رساندن این مهم هستیم.
وی در قسمتی دیگر از سخنان خود ضمن اشاره به نقش آفرینی و جایگاه ویژه منتورها در بروز و ظهور موفقیت استارتاپ ها تصریح کرد: به جد، به دنبال تشکیل یک تیم منتورینگ قوی در سطح استان هستیم و برای شکل گیری این یک تیم قدرتمند بخصوص در زمینه هایی نظیر صنایع خلاق و آی تی، حاضر به صرف هزینه خواهیم بود.
غفاری در پایان؛ مدیران هسته ها و واحدهای فناور را به مطالبه گری از مجموعه پارک علم و فناوری دعوت کرد و اظهار داشت: به من و همکارانم با پیشنهادات سازنده خود در جهت ترسیم نقشه راه کمک کنید. خودتان رو عضوی از بدنه اصلی این سیستم بدانید و پیگیر مطالبات خود باشید؛ ما هم قویاً از پیشنهادات سازنده شما استقبال خواهیم نمود.


منبع:

زمان: 11:23:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 401
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ارزیابی , بازی , پیشرفت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل