توسعه ۳۰ درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست

به گزارش بی بدیل پرداز مدیرعامل شرکت ملی پست اظهار داشت: امروز 30 درصد به ناوگان حمل و نقل پست اضافه می شود که با افزایش 400 وانت 100 درصد شبکه ناوگان شهری پست بالا رفته است.
توسعه ۳۰ درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، از سه پروژه «توزیع و جمع آوری هوایی مرسولات کشور»، «راه اندازی سیستم سورتینگ مکانیزه هاب منطقه ای مرکزی کشور» و «بهره برداری از فاز جدید توسعه ناوگان حمل و نقل شهری و بین شهری شرکت ملی پست» با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رمضانعلی سبحانی فر -مدیرعامل شرکت ملی پست- رونمایی گردید.
رمضانعلی سبحانی فر - مدیرعامل شرکت ملی پست - در این مراسم با اعلان اینکه امروز پست بستر امن تجارت الکترونیک در کشور است، اظهار داشت: در امتداد استمرار طرح تحول در شبکه پستی و باتوجه به شرایط شیوع ویروس کرونا تحقق بخشی به این امر سرعت بیشتری گرفته است.
وی با اشاره به راه اندازی هاب های پستی منطقه در کشور و کاهش مدت سیر مرسولات پستی عنوان کرد: امروز هاب مرکزی منطقه ای کشور واقع در پست اصفهان مجهز به سورتینگ مکانیزه شده و عملیات پستی در این هاب سرعت بیشتری گرفته است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارتقای ناوگان حمل و نقل پستی بعنوان یکی از با اهمیت ترین پروژه های زیرساختی شرکت ملی پست نام برد و اظهار داشت: در ایام آخر سال قبل به سختی می توانستیم بسته ها را به استانها رهسپاری نماییم و امروز ۳۰ درصد به ناوگان حمل و نقل پست اضافه می شود که با افزایش ۴۰۰ وانت ۱۰۰ درصد شبکه ناوگان شهری پست بالا رفته است.

افزایش حجم مرسولات پستی به سبب کرونا
علیرضا زرگوش - عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست - نیز با اشاره به توسعه ۳۰ درصدی ناوگان حمل و نقل بین شهری پست و توسعه ۱۰۰ درصدی ناوگان شهری، اظهار داشت: در سراسر جهان رویکرد پست از ارسال نامه به سمت ارسال بسته و امانات تغییر پیدا کرده است و کرونا شرایط را تغییر داد به نحوی که حجم مرسولات پستی به شدت افزایش پیدا کرد.
وی ادامه داد: به جهت افزایش حجم مرسولات پستی با کمبود فضای مراکز تجزیه و مبادلات در سراسر کشور مواجه شدیم که با اضافه شدن مرکز مکانیزه خلیج فارس در تهران و برخی از شهرها قسمتی از مشکل برطرف شد. چالش دیگری درباب کمبود وسیله شهری و همین طور کامیون داشتیم که امروز ۳۰ درصد به ظرفیت حمل و نقل برون شهری اضافه و شرایط برای ارسال ۲۰۰ هزار تن مرسولات پستی در سال ۱۴۰۰ مهیا شد.
عضو هیئت مدیره شرکت ملی پست اظهار داشت: از آن جا که کار توزیع مرسولات پستی با موتور سیکلت به سختی انجام می شد، تصمیم گرفتیم سیستم حمل و نقل درون شهری پست را توسعه دهیم که به همین دلیل ۴۰۰ دستگاه وانت امروز وارد شبکه پست شد.
زرگوش اظهار نمود: برای افزایش سرعت ارسال مرسولات هم تلاش شد مرکز تجزیه و مبادلات مکانیزه دیگری در تهران راه اندازی شود که به همین دلیل قراردادی با یکی از شرکت های دانش بنیان برای نصب و راه اندازی سیستم دسته بندی یا سورتینگ با اعتباری معادل ۵۰ میلیارد تومان منعقد شد که تا دو ماه آتی به بهره برداری می رسد. برای حفظ هرچه بیشتر مرسولات پستی و جلوگیری از لطمه به آنها ۴۰۰۰ ترولی خریداری شده است.

افزایش ظرفیت پردازش هاب منطقه ای مرکزی به ۲۲ میلیون مرسوله در سال
همین طور حسین غضنفری - معاون فنی و تجاری شرکت ملی پست - که برای افتتاح سورتینگ مکانیزه هاب مرکزی کشور در اصفهان حضور داشت، اظهار داشت: ظرفیت فعلی هاب اصفهان پردازش پنج میلیون بسته در سال به ۱۴ مقصد است. با هوشمندسازی این مرکز و استفاده از سورتینگ تولید شرکت دانش بنیان داخلی، بدون افزایش نیروی انسانی، ظرفیت پردازش هاب منطقه ای مرکزی کشور به ۲۲ میلیون مرسوله در سال و به ۳۱ مقصد بالا رفته است.
وی ادامه داد: این هاب، مستقیما به ۱۴ استان کشور متصل است و از آن فقط به مقصد شش استان به تهران بسته ارسال می شود. بر این اساس میزان پردازش این هاب در نیمه دوم سال گذشته، ۶۰ درصد رشد کرده است. امیدواریم در سال پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، پست بتواند بعنوان سکوی تجارت الکترونیک کشور، توانمندساز کسب وکارها باشد.
منبع:

زمان: 15:29:58
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 674
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل