گوگل و فیسبوك در روسیه جریمه شدند

دادگاهی در روسیه شرکتهای فناوری آمریکایی گوگل و فیسبوک را به سبب کوتاهی در حذف محتوایی که از طرف مسکو بدون مجوز شناخته می شوند، به پرداخت جریمه محکوم نمود.
گوگل و فیسبوك در روسیه جریمه شدند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، با اوج گرفتن تنشها میان روسیه و غولهای فناوری غربی، مسکو مدتی پیش دسترسی به شبکه اجتماعی آمریکایی توییتر را به سبب عدم حذف محتوای ممنوع کند کرده بود. حالا هم تهدید کرده است ترافیک گوگل را کند خواهدنمود.

دادگاهی در روسیه روز سه شنبه گوگل را شش میلیون روبل (۸۱۶۰۰ دلار) بابت عدم حذف محتوای ممنوعه جریمه کرد. این جریمه مدت کوتاهی بعد از مهلت ۲۴ ساعته دیده بان ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) به گوگل برای حذف ویدئو های مروج خشونت، افراط گرایی و مواد مخدر صادر شد. روس کومنادزور اعلام نمود به گوگل بیش از ۲۶۰۰۰ اخطار درباب اطلاعات غیرقانونی ارسال کرده است. یوتیوب که متعلق به گوگل است در حذف حدود ۵۰۰۰ ویدیوی ممنوع اهمال نموده که ۳۵۰۰ ویدیو تبلیغ افراط گرایی هستند.

اسناد دادگاه مسکو نشان میدهد گوگل از روس کومنادزور به سبب درخواست برای حذف محتوای غیرقانونی شکایت کرده است.

گوگل در گزارش شفافیت خود به شمار درخواستهای دولتی که در مدت شش ماه دریافت کرده است، اشاره می کند. این درخواستها از ادعای افترا تا ادعای نقض مقررات داخلی در محتوای به نمایش درآمده را دربرمی گیرند. با این وجود قوانین مربوط به این مسائل در کشورها و مناطق مختلف متفاوت می باشد و گوگل قبل از واکنش به درخواست حذف محتوا، به حکم دادگاه نیاز دارد.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک هم مجموعا ۲۶ میلیون روبل (۳۵۳ هزار و ۸۹۰ دلار) برای هشت مورد تخلف جریمه شد.

بر اساس خبر جداگانه دیگری، دیده بان ضد انحصارطلبی آلمان هم تحقیقاتی را از گوگل آلمان، گوگل ایرلند و آلفابت شرکت مادر آنها درباره سوءاستفاده از نفوذ بازارشان آغاز نموده است و تحقیقاتش بر مدل کسب وکار گوگل که برمبنای جمع آوری اطلاعات کاربران و ارائه تبلیغات هدفمند برمبنای آنهاست، متمرکز شده است. گوگل اعلام نموده که مردم از خدمات این شرکت استفاده می نمایند برای اینکه مفید هستند نه به خاطر اینکه مجبور هستند چنین کاری انجام دهند یا نمی توانند گزینه دیگری پیدا کنند.
زمان: 12:09:17
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 674
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل