كرونای هندی تولید آیفون فاكسكان را نصف كرد

بی بدیل پرداز: تولید آیفون 12 اپل در کارخانه فاکسکان در هند به سبب ابتلای کارگران به کووید 19، بیش از 50 درصد کاهش پیدا کرده است.
كرونای هندی تولید آیفون فاكسكان را نصف كرد

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، کارخانه فاکسکان در ایالت جنوبی تامیل نادو آیفونهای ویژه بازار هند را تولید می کند که دومین بازار بزرگ تلفن هوشمند در جهان است.

تامیل نادو یکی از ایالتهایی است که در موج دوم شیوع ویروس کرونا به شدت درگیر شده است. مقامات تامیل نادو از روز دوشنبه در این ایالت قرنطینه کامل را به اجرا گذاشته و حمل و نقل عمومی را تعطیل کرده و فروشگاهها را بسته اند تا مانع گسترش شیوع بیماری شوند.

یکی از منابع آگاه به رویترز اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ کارمند فاکسکان در این ایالت تست کووید ۱۹ مثبت داشته اند و این شرکت ناچار شده است ورود به کارخانه اش را تا اواخر ماه میلادی جاری ممنوع کند. کارمندان از روز دوشنبه اجازه خروج دارند ولی دیگر نمی توانند وارد کارخانه شوند و تنها بخش کوچکی از تولید حفظ شده است. بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت تولید این کارخانه کاهش پیدا کرده است.

منابع آگاه به ظرفیت تولید این کارخانه اشاره نکردند. همین طور شمار کارگران این کارخانه معین نیست.

شرکت تایوانی فاکسکان که بزرگترین تولیدکننده قراردادی لوازم الکترونیکی در جهان و تولیدکننده بزرگ محصولات اپل است، اعلام نمود تست کووید ۱۹ شمار کوچکی از کارمندان در یکی از کارخانه هایش در هند مثبت شده و این شرکت از آنها حمایت خواهدنمود که شامل کمک پزشکی است.

فاکسکان در اطلاعیه ای به رویترز اعلام نمود این شرکت سلامت و ایمنی کارمندانش را در بالاترین اولویت قرار می دهد و بنا بر این است که همکاری نزدیکی با مقامات محلی و مقامات سلامت عمومی در هند دارد تا به این چالشها بپردازد و همه شرکتها با بحران کووید ۱۹ روبرو هستند.

هند در پی جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، از منتقل شدن قسمتی از تولید اپل از چین به بازارهای دیگر سود برد. اپل در مارس اعلام نمود تولید آیفون ۱۲ را در هند آغاز نموده است. بااینکه سهم اپل از بازار هند که بیشتر گوشی های ارزان تقاضا دارند، کوچک است اما تیم کوک، مدیرعامل اپل در ژانویه اظهار نمود کسب وکار هند این شرکت در سه ماهه دسامبر ۲۰۲۰ نسبت به زمان مشابه سال ۲۰۱۹ با کمک راه اندازی فروشگاه آنلاین، دو برابر شد.

فاکسکان هم اعلام نمود فروش قوی تلفن هوشمند به عملکرد مالی بهتر از حد مطلوب این شرکت در سه ماهه چهارم سال میلادی گذشته کمک کرد.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت تحقیقات بازار Canalys اعلام نمود رشد بازار هند در سه ماهه نخست ادامه داشت و اپل بیش از یک میلیون آیفون فروخت. تقاضا برای آیفون ۱۲ تحت تاثیر مونتاژ داخلی و پیشنهادهای مالی جذاب تقویت شد. اما بحران کووید ۱۹ و آمار بالای بیماران و قربانیان هندی در هفته های اخیر، دورنمای این بازار را تیره کرده است.

فاکسکان تنها تولیدکننده ای نبوده که از پاندمی لطمه دیده است. شرکت نوکیا و شرکت چینی اوپو هم در پی ابتلای کارگرانشان به کووید ۱۹، سال قبل تولید در کارخانه های هندی خودرا متوقف کرده بودند.

منبع:

زمان: 22:40:26
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 447
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل