دانش بنیان ها شعله گیرهای پیشرفته صنعتی ساختند

محافظت از سیستم ها در برابر انفجار؛
بی بدیل پرداز: پژوهشگران در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید انواع مختلف تجهیز پیشرفته شعله گیر مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی شدند.
دانش بنیان ها شعله گیرهای پیشرفته صنعتی ساختند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری مهدی شفیعی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده شعله گیرهای پیشرفته صنعتی اظهار داشت: شعله گیر تجهیزی است که برای محافظت سیستم ها در مقابل شعله انفجار در خطوط لوله، مخازن، دودکش مشعل های صنعتی و تجهیزاتی که در آنها گاز یا بخار مایعات قابل اشتعال وجود دارد، موجب عبور سیال و مانع از ورود شعله در هنگام وقوع انفجار می شود.
شفیعی افزود: قسمت اصلی این تجهیز المنت آنست که با بهره گیری از فناوری نانو و محاسبات بسیار دقیق طراحی و از لایه های متناوب ورق های فلزی مطابق با استاندارهای ISO ۱۶۸۵۲، API ۲۰۲۸، ASTM-F۱۲۷۳ و INSO ۱۱۰۲۶ تولید شده است که هم اکنون فناوری و دانش ساخت آنرا در این مجموعه داریم.
به گفته وی، فلیم ارستر ها یا همان شعله گیرها از سیستم در مقابل احتراق های بالاتر از سرعت صوت و زیر سرعت صوت در حالت های پایدار شده محافظت می کند که علاوه بر برآورده سازی پارامترهای اساسی عملکرد، با ایجاد حداقل افت فشار بالاترین بازدهی را می دهد.
شفیعی با اشاره به سرعت انفجاری این نوع شعله گیرها اضافه کرد: تمامی انواع فلیم ارستر In line، End of line با سرعت انفجاری Detonation، deflagration و در حالت های endurance، short time در گروه های گازی با دقت عملکرد بسیار بالا تست شده است که مشابه با نمونه های بین المللی این محصول است.
این فعال فناور همین طور بیان کرد: از آنجایی که برای صحت و دقت عملکرد هر محصول نیاز به آزمایشگاه با امکانات پیشرفته است، این مجموعه دانش بنیان با داشتن استاندارد آزمایشگاه مرجع ( ISO ۱۷۰۲۵ ) در حوزه تست های فشار استاتیکی، انفجاری، دبی و... امکانات خوبی برای اطمینان کارفرمایان در اختیار دارد.
وی در مورد کاربرد مهم در تولید و نصب این شعله گیرها نیز اضافه کرد: مهم ترین مورد درباره این شعله گیرها می توان به نوع سیال اشتعال زا و محل نصب اشاره نمود که کارایی شعله گیر در ممانعت از انتشار شعله و گسترش انفجاری آتش سبب می شود تا کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف شامل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاه، صنایع معدنی و فلزات دارد.
مدیر عامل شرکت اظهار داشت: این مجموعه اولین بار سابقه طراحی و تولید انواع راپچر دیسک های صنعتی در داخل کشور را در رزومه کاری خود دارد و اینک با افتخار اعلام می کنم تنها تولید کننده انواع مختلف این شعله گیرها در ایران و منطقه خواهد بود که با بهره گیری از تکنولوژی های جدید در کنار خلاقیت و کوشش تعدادی از مهندسان جوان این مجموعه، محصولی کاملا ایرانی را طراحی و آماده بهره برداری قرار داده است.


منبع:

زمان: 10:12:41
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 457
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل