قابلیت جدید اینستاگرام برای رقابت با كلاب هاوس

به گزارش بی بدیل پرداز فیسبوک قابلیت جدیدی را در داخل اینستاگرام لایو معرفی کرده که به کاربران اجازه می دهد در هنگام پخش، دوربین گوشی را غیرفعال کنند.
قابلیت جدید اینستاگرام برای رقابت با كلاب هاوس

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، همینطور فیسبوک گزینه قطع صدا (میوت) در هنگام لایو را افزوده است. این گزینه کوچک بوده اما از آن جهت معنادار است که فیسبوک از قابلیت کلاب هاوس در اپلیکیشن اینستاگرام کپی برداری کرده است.

این دو پلت فرم شبیه هم نیستند. کاربران در اینستاگرام نمی توانند مانند کلاب هاوس به یک مکالمه در لایو پیوسته و در آن آغاز به صحبت کنند اما این مورد امکان دارد برای افرادی که تنها می خواهند صدایشان پخش شود اهمیتی نداشته باشد.

بر اساس گزارش انگجت، فیسبوک سابقه طولانی در کپی برداری از قابلیتهای اپلیکیشنهای رقیب دارد که قابل توجه ترین آنها در اینستاگرام دیده می شوند. بعنوان مثال استوری کپی برداری از قابلیتی است که اپلیکیشن اسنپ چت را منحصر کرد. فیسبوک بعد از اینکه اسنپ پیشنهاد خرید سه میلیارد دلاری را رد کرد، استوری را به اینستاگرام اضافه کرد. قابلیت "ایسنتاگرام ریلز" هم کپی برداری از تیک تاک است. البته فیسبوک تنها شرکت فناوری نبوده که کوشیده از کلاب هاوس کپی برداری کند و پیش از این توییتر، ردیت و دیسکورد هم اقدام مشابهی انجام داده اند.

منبع:

زمان: 10:35:07
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 517
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل