متوسط سرعت اینترنت در ایران چقدر است؟

بی بدیل پرداز: هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران 26.38 مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به 83 از میان 140 کشور می رساند.
متوسط سرعت اینترنت در ایران چقدر است؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند.
بر این اساس تا ماه ژانویه ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۷۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۶.۹۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۲۸ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۰ میلی ثانیه بود.
طبق آخرین آمار منتشرشده در اسپیدتست، تا ماه مارس سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۸.۴۰ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۶۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه است. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۸.۶۷ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۳.۲۲ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه است.
در حالی که تا ماه فوریه سال ۲۰۲۱، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۴۶.۹۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۲.۴۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۷ میلی ثانیه بود. در حوزه اینترنت ثابت نیز متوسط جهانی سرعت دانلود، ۹۷.۵۲ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۵۱.۷۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۰ میلی ثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه مارس ۲۰۲۱، به ترتیب به امارات متحده عربی (۱۷۸.۵۲ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی(۱۷۰.۵۲ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۶۷.۴۰ مگابیت برثانیه)، چین (۱۵۰.۴۰ مگابیت برثانیه) و عربستان سعودی (۱۳۳.۷۳ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همچنین رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۳۴.۴۰ مگابیت برثانیه)، تایلند (۲۳۰.۵۹ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۲۴.۷۳ مگابیت برثانیه)، رومانی (۲۱۰.۸۲مگابیت برثانیه) و موناکو (۲۰۵.۴۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۵۹ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۳ از میان ۱۴۰ کشور رسانده است. این در حالیست که در ماه فوریه ۲۰۲۱، متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۵.۵۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۴۷ مگابیت برثانیه بود.
همچنین طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از گواتمالا و جمهوری دومینیکن کندتر و از کوبا و مالزی سریع تر است.
در حال حاضر در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۱۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۲۹ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۱۳۲ از میان ۱۷۵ کشور می رساند. این درحالی است که در فوریه ۲۰۲۱ در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۵۵ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۲.۳۵ مگابیت برثانیه بود و ایران در جایگاه ۱۳۴ قرار داشت.
همچنین طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از توگو و بوتان کندتر و از موریس و تانزانیا سریع تر است.منبع:

زمان: 21:16:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 355
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سایت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل