شبكه های اجتماعی در پاكستان فیلتر شدند

پاکستان روز جمعه بطور موقت چندین سرویس شبکه اجتماعی در این کشور را فیلتر کرد.
شبكه های اجتماعی در پاكستان فیلتر شدند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، دولت پاکستان در فرمانی با عنوان "فیلتر کامل پلت فرم های شبکه اجتماعی" به سازمان مخابرات پاکستان دستور داد پلت فرم های شبکه اجتماعی همچون توییتر، فیسبوک، واتس اپ، یوتیوب و تلگرام را از ساعت ۱۱ بامداد تا ۳ پس از ظهر روز جمعه به وقت پاکستان مسدود کند.

این اقدام همزمان با تلاش پاکستان برای مقابله با یک گروه تروریستی و جلوگیری از مختل شدن عبادت نمازگزاران بعد از روزها اعتراضات خشونت بار انجام گرفت.

یک کارآفرین مقیم پاکستان به سایت تک کرانچ اظهار داشت: بااینکه این دستور قرار بود در ساعت ۳ پس از ظهر به وقت محلی منقضی شود اما اقدامات مشابهی که در گذشته از طرف دولت انجام گرفته نشان میدهد که این اختلال احیانا برای مدت طولانی تری ادامه خواهد داشت.

پاکستان مانند همسایه اش هند در گذشته سابقه مسدود کردن مکالمات تلفن همراه را داشت اما برای اولین بار بود که اسلام آباد دستور داد پلت فرم های شبکه اجتماعی در این کشور بطور موقت فیلتر شوند.

بر اساس گزارش تک کرانچ، پاکستان در حال بررسی راههایی برای کنترل بیشتر محتوا در سرویسهای دیجیتالی است که در این کشور فعالیت می نمایند و برخی از فعالان اعلام کردند که این کشور اقدامات شدیدی را بدون توضیحات چندانی انجام داده است.
زمان: 14:14:26
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 461
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل