توسعه بازار محصولات واحدهای فناور

در پارك فناوری پردیس ؛
به گزارش بی بدیل پرداز مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس درباب برنامه های این پارک اظهار داشت: بنا داریم از امسال تا 2 سال دیگر فروش 200 هزار میلیارد ریالی و صادرات 65 میلیون یورویی داشته باشیم.
توسعه بازار محصولات واحدهای فناور

محسن پیلان نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال ۱۳۹۹ بواسطه تعریف نام سال از جانب مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید، برنامه های پارک با سیاست گذاری بر این مبنا تهیه و تنظیم شد؛ بدین جهت حدود ۸۰ شاخص کلیدی عملکرد در قالب برنامه های تخصصی تعریف و اجرا شد.
وی با اعلان اینکه در کل حدود ۴۰۰ شاخص عملکردی در سال قبل تعریف و مورد رصد و پایش برای تحقق نیل به اهداف مد نظر قرار گرفت، اظهار داشت: یکی از برنامه های شاخص تحت عنوان جهش تجارت فناوری در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت گردش مالی و انعقاد قرارداد ۵۰۰۰ میلیارد ریالی توسط شبکه فن بازار ملی ایران اجرا شد که شرکتها توانستند به آسانی و با سرعت بیشتری به بازار مصرف دست بیابند که البته این طرح با افزایش ۱۰۰ درصدی هدف و با ظرفیت اجرا به میزان ۱۰، ۰۰۰ میلیارد ریال برای سال ۱۴۰۰ نیز تعریف شده است.
وی اضافه کرد: اصل برنامه و مبنای حرکتی پارک فناوری پردیس بعنوان بزرگترین پارک فناوری در غرب آسیا برمبنای ایجاد ناحیه نوآوری پردیس و تثبیت و تقویت این اکوسیستم تعریف شده است.
پیلان نژاد اشاره کرد: در حقیقت، ناحیه نوآوری پردیس با داشتن تجربه مناسبی از یک اکوسیستم کامل نوآوری، شرایط مناسبی همچون شکل گیری مناسب صنعت، نوآوری و سکونت در شهر پردیس و همین طور آب وهوای مناسب می تواند به یک الگوی مناسب برای نواحی نوآوری در ایران تبدیل گردد. این ناحیه در افق خود، در کنار محیط خیلی مناسب جهت زندگی به یک اکوسیستم نوآوری منسجم با بازیگران کلیدی فعال تبدیل خواهد شد.
وی با اعلان اینکه بر این اساس اهداف کلانی را مشخص کرده ایم و برمبنای آن پیش می رویم، اظهار داشت: در حقیقت برای پارک فناوری پردیس برنامه بلندمدتی در نظر گرفته شده است که در مقاطع ۲۰ ساله به مسیر خود ادامه می دهد. هم اکنون نزدیک به ۲۰ سال از عمر پارک می گذرد که با شروع سال ۱۴۰۰ شمسی وارد مرحله ۲۰ ساله دوم پارک فناوری پردیس با رویکرد تثبیت و تقویت ناحیه نوآوری پردیس شده ایم.
وی اشاره کرد: از اهداف اصلی مد نظر که در سال قبل عملکرد قابل قبولی داشتیم و همین طور در سال ۱۴۰۰ برای تحقق مطلوب آنها برنامه ریزی صورت گرفته توسعه اعضا و واحدهای فناور (ملی و بین المللی)، تیم ها و فریلنسرها، شتابدهنده ها، سرمایه گذاران)، توسعه شاغلان فناور (ایجاد اشتغال، جذب ایرانیان خارج از کشور)، توسعه بازار محصولات واحدهای فناور (داخلی، صادراتی)، توسعه خدمات تخصصی و آزمایشگاهی و خدمات عمومی، توسعه سرمایه گذاری (زیرساخت و ابنیه، در تحقیق و توسعه و در طرح ها و پروژه ها)، تسهیل فضای کسب وکار (اصلاح مقررات و دستورالعمل ها)، رفع نیاز صنایع و تمرکز بر تولید محصولات ارز بر و هم افزایی بیشتر بین اعضا در ناحیه نوآوری پردیس هستند.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور اقتصادی پارک فناوری پردیس با اشاره به برنامه طولانی مدت پارک پردیس اظهار داشت: توسعه و تملک ۵۰۰ هکتاری و توسعه فیزیکی و عملیاتی ۱۴۵ هکتاری پارک، با حضور ۶۰۰ واحد و شرکت فناور و دانش بنیان و افزایش شاغلان به ۹۰۰۰ نفر از فناوران در این واحدها و فروش ۲۰۰ هزار میلیارد ریالی محصولات و خدمات این واحدهای فناور و صادرات ۶۵ میلیون یورویی، از اهداف این برنامه در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ محسوب می شود.


منبع:

زمان: 13:19:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 481
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: بازی , تجربه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل