راه اندازی شبكه ماهواره ای برای ارائه جهانی خدمات نسل پنجم

در مدار زمین صورت می گیرد؛
بی بدیل پرداز: شرکت های لاکهید مارتین و امنی اسپیس قصد دارند با همکاری یکدیگر فناوری را برای ارائه خدمات نسل پنجم در مقیاس جهانی ابداع کنند.
راه اندازی شبكه ماهواره ای برای ارائه جهانی خدمات نسل پنجم

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، این دو شرکت قصد دارند شبکه ای از ماهواره ها را در مدار زمین مستقر کنند تا این ماهواره ها بتوانند شبکه های بی سیم زمینی نسل پنجم را تکمیل کنند.
شبکه های قبلی تلفن همراه بیشتر برای ارائه خدمات مخابراتی صوتی یا مشاهده ویدیو های باکیفیت قابل استفاده بودند، اما شبکه های نسل پنجم می توانند حجم زیادی از اطلاعات را در عرض چند ثانیه منتقل کنند و پس با بهره گیری از آنها طیف گسترده ای از خدمات تفریحی، حرفه ای، چندرسانه ای و غیره در دسترس قرار می گیرد.
خدمات نسل پنجم می تواند کاربرد نظامی نیز داشته باشد و از آن برای برقراری ارتباط میان کشتی های جنگِی، نیروهای مسلح، هواپیماها، ماهواره ها و حتی سربازان پیاده استفاده نمود. ترکیب خدمات نسل پنجم با هوش مصنوعی صحنه های نبرد را متحول می کند و افزودن سنسور به ابزار نظامی به کسب اطلاعات گسترده تری منجر می شود.
شبکه نسل پنجم لاکهید مارتین و امنی اسپیس بر روی طیف فرکانسی ۲ گیگاهرتز راه اندازی می شود و ارتباط مستقیم بین ابزار و وسایل مختلف را ممکن می کند. هنوز زمانی برای تکمیل و راه اندازی این شبکه اعلام نشده است.


منبع:

زمان: 13:30:28
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 563
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل