دانش بنیان ها تولید فوم های ضدآتش را ایران ساخت كردند

ارزان تر از نمونه خارجی؛
یک شرکت دانش بنیان فوم های ضدآتش را بعنوان یک محصول پلیمری با قیمت بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی بومی سازی کردند.
دانش بنیان ها تولید فوم های ضدآتش را ایران ساخت كردند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمد آکو مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است و به صورتی می توان گفت شرکتی برآمده از دل دانشگاه و تحقیقات است. مطالعات ما نیز در زمینه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی متمرکز است.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: ما سعی کردیم تا با شناسایی نیازهای فناورانه در حوزه مواد شیمیایی، محصولات مورد نیاز شرکتها را تولید نماییم. یکی از این محصولات آنتی فوم است. این محصول در یک پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل کف در میعانات جلوگیری می کند.
این فعال دانش بنیان در ادامه ضمن اشاره به روند کارهای شرکت، اظهار داشت: تلاش نموده ایم تا این محصول و سایر محصولات شرکت را با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی عرضه نماییم. هر چند، تعدادی از مدیران هنوز تمایل به استفاده از محصولات خارجی دارند و با وجود کیفیت برابر، به دلیلهای فرهنگی و دیگر مسائل، کمتر از محصول دانش بنیان ایرانی استفاده می نمایند.
وی همین طور بیان کرد: امیدوار هستیم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوسیله مذاکره با این شرکت ها، آنها را ترغیب کند که از محصولات دانش بنیان ایرانی استفاده کنند. یکی دیگر از محصولات این شرکت نیز آمیزه پلیمری است. این محصول با فوم های مورد استفاده در تشک های خواب یا فوم های ساختمانی ترکیب می شود و آنها را به فوم های ضدآتش تبدیل می کند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اظهار داشت: هم اکنون با یک شرکت دانش بنیان دیگر در حال همکاری هستیم تا محصول آمیز پلیمری را به مرحله تولید انبوه برسانیم. این محصول توسط این شرکت آزمایش شده است و توانسته است از این امتحان های فنی سربلند بیرون بیاید، بنا بر این آنها حاضر شده اند که در تولید انبوه آن مشارکت کنند.

زمان: 13:34:12
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 495
امتیاز: 0.0
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل