سربازان آینده با جت پك به خاك دشمن می روند

بدون استفاده از بالگرد؛
به گزارش بی بدیل پرداز دارپا تصمیم دارد فناوری های در ارتباط با توسعه جت پک هایی با کاربردهای نظامی را بررسی کند که به سربازان امکان می دهد بدون استفاده از بالگرد وارد خاک دشمن شوند.
سربازان آینده با جت پك به خاك دشمن می روند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از فیوچریسم، وزارت دفاع آمریکا مشغول بررسی کاربردهای نظامی جت پک ها است.
در همین راستا سازمان دارپا در دوم مارس سالجاری در اطلاعیه ای اعلام نمود افراد می توانند طرح «سیستم های حمل و نقل شخصی هوایی قابل حمل»(Portable Personal Air Mobility System) با کاربرد نظامی را ارائه نمایند.
این سازمان از راه دو برنامه فدرال، طرح خویش را اعلام نموده که بودجه در اختیار کسب و کارهای کوچک نوآورانه در حوزه فناوری قرار می دهند.
در بیانیه دارپا به سیستم هایی اشاره شده که با استقرار در هوا برای نفوذ به خاک دشمن به کار می روند یا در زمین مستقر می شوند تا بدون استفاده از هواپیماهای عمود فرود موجود (مانند بالگردها) امکان تحرک بیشتری در جاده ها را فراهم نمایند.
به عبارت دیگر در آینده سربازان با استفاده از جت پک وارد خاک دشمن می شوند.
البته دارپا فقط به دنبال طراحی جت پک نیست و آماده بررسی لباس های مجهز به بال و گلایدر هم است. به صورت کلی پنتاگون به دنبال روش های نوآورانه و جدیدی است که به فرد اجازه می دهد در هوا حرکت نماید.
علاوه بر آن سیستم های مذکور باید به اندازه ای ساده باشند که هرکسی بتواند بدون تمرین از آنها استفاده نماید.
در حال حاضر این سازمان بودجه ای ۲۲۵ هزار دلاری برای فاز تحقیقاتی در اختیار پیمانکاران خود قرار می دهد. طی این بازه قابلیت های عملیاتی طرح های اولیه پیشنهادی بررسی و تحلیل می شود.
اگر طرح تأیید و وارد مرحله دوم شود، فناوری مذکور برای انجام تست های زمینی یا هوایی توسعه می یابد تا عملکرد آن در حقیقت بررسی شود.


منبع:

زمان: 23:30:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 458
امتیاز: 0.0
تگهای خبر: سیستم , طراحی , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل