تولید دستگاه قابل حمل تصویربرداری سه بعدی از پوست

بی بدیل پرداز: پژوهشگران سنگاپوری از تولید دستگاهی کوچک و قابل حمل آگاهی داده اند که می تواند به صورت سه بعدی از پوست تصویربرداری کند تا مداوای بیماریهای پوستی تسهیل شود.
تولید دستگاه قابل حمل تصویربرداری سه بعدی از پوست

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، وقتی افراد به بیماری های پوستی نظیر اگزما مبتلا می شوند مشاهده تمامی برجستگی ها و شیارهای کوچک در منطقه لطمه دیده به درمان چنین بیماری هایی کمک می نماید. دستگاه جدید می تواند تمامی سطح لطمه دیده پوست را در عرض چند دقیقه به صورت سه بعدی اسکن کند.
این دستگاه ارزان که با باتری شارژ می شود تنها ۱۰۰ گرم وزن دارد و ابعاد آن ۷ در ۱۰ سانتیمتر است. دستگاه هایی که هم اکنون برای اسکن سه بعدی پوست مورد استفاده قرار می گیرند تا ۳۰ کیلوگرم وزن داشته و خرید آنها هزاران دلار هزینه در بردارد.
برای استفاده از این دستگاه ابتدا دست بر روی این دستگاه قرار می گیرد و سپس فیلمی با روکش طلا بر روی پوست قرار می گیرد. از این طریق چربی پوست به روکش مورد اشاره منتقل می شود و سپس فیلم مورد اشاره در یک مایع ویژه قرار می گیرد. در نهایت این مایع به صورت الکتریکی و با استفاده از دو الکترود شارژ شده و بر همین مبنا می توان تصویری سه بعدی از پوست را تهیه کرد. در این روند از پلیمری به نام PEDOT: PSS نیز استفاده می شود.
نقشه سه بعدی مورد اشاره از دقت بالایی برخوردار می باشد و پزشکان می توانند از آن برای تشخیص بیماری های مختلف استفاده کنند. کل این پروسه در حدود ده دقیقه طول می کشد.


منبع:

زمان: 17:53:01
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 358
امتیاز: 0.0
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل