تبلیغات برند هواوی در آمریكا برای شكستن ممنوعیت ترامپ

به گزارش بی بدیل پرداز شرکت چینی هواوی غول تبلیغاتی WPP را برای تبلیغ برندش در آمریکا در شرایط حساس فعلی استخدام کرد.
تبلیغات برند هواوی در آمریكا برای شكستن ممنوعیت ترامپ

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، باآنکه محصولات هواوی هم اکنون در بازار آمریکا موجود نیست اما این شرکت چینی آژانس بازاریابی دیجیتالی Adlab را که بخشی از آژانس WPP است، استخدام کرده تا آگاهی درباره برند هواوی را در رسانه اجتماعی افزایش دهد.

این قرارداد برای آژانس WPP ریسک شهرت و ریسک سیاسی به همراه دارد. هواوی در مرکز جنگ تجاری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا با چین قرار گرفته و فروش گوشی های این شرکت به علت تحریمهای آمریکا ضد تأمین کنندگان تراشه و قطعه هواوی کاهش پیدا کرده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا هنوز مشخص نکرده که آیا ممنوعیت ترامپ ضد هواوی را ادامه خواهد داد یا خیر. جینا ریموندو، فرماندار رود آیلندز که گزینه بایدن برای تصدی وزارت بازرگانی آمریکاست، هفته گذشته وعده داد به پشتیبانی از شبکه های مخابراتی در مقابل دخالت چین ادامه می دهد اما به ادامه این ممنوعیت اشاره ای نکرد.

آژانس WPP با هواوی در آمریکا و اروپا سابقه همکاری دارد. پولیتیکو اوایل سال ۲۰۲۰ گزارش کرده بود که هواوی این آژانس را برای مدیریت بودجه تبلیغات سالانه ۳۵۰ میلیون دلاری برای تبلیغ گوشی های هواوی در ۶۵ بازار استخدام کرده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، شرکتها همکاری با هواوی را پرریسک ارزیابی می کنند. غول روابط عمومی ادلمن بعد از کسب یک قرارداد هفت رقمی در اواخر سال ۲۰۱۸، به روابطش با این شرکت تمام کرد.
زمان: 14:55:49
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 483
امتیاز: 0.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل