فایرفاكس و كروم را به روزرسانی كنید

موزیلا و گوگل نسخه های جدید فایرفاکس و مرورگر کروم را منتشر نموده اند که صدمه پذیری آنها رفع شده و برای جلوگیری از در اختیار گرفتن سیستم توسط مهاجمان، سفارش می شود مرورگرهای خویش را به نسخه های جدید به روزرسانی کنید.
فایرفاكس و كروم را به روزرسانی كنید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، کم توجهی کاربران در به روزرسانی آنتی ویروس و مرورگر، سبب آلوده شدن سیستم ها به بدافزارها می شود که از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده را به دنبال دارد. قربانیان فضای مجازی با بی توجهی از راه باز کردن پیوست ایمیل های اسپم یا لینک های درون آنها، باز کردن فایل های دانلود شده آلوده از سایت های نامعتبر یا کلیک روی لینک های مخرب، از راه توزیع تبلیغات آلوده، آلودگی از راه هک و نفوذ به سیستم ها؛ به خصوص سیستم هایی که صدمه پذیری آنها وصله نشده است، مورد سو استفاده قرار می گیرند.
در این راستا مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) اعلام نمود موزیلا برای رفع صدمه پذیری فایرفاکس، فایرفاکس اندروید و فایرفاکس ESR، به روزرسانی های امنیتی منتشر نموده است. این صدمه پذیری که با شناسه CVE-2020-16044 پیگیری می شود، دارای درجه اهمیت بحرانی بوده و به نحوه ی برخورد فایرفاکس با کوکی های مرورگر ارتباط دارد. صدمه پذیری در نسخه 84.0.2 از فایرفاکس، نسخه 78.6.1 از فایرفاکس ESR و نسخه 84.1.3 از فایرفاکس اندروید رفع شده است.
همچنین، گوگل هم برای پلتفرم های ویندوز، Mac و لینوکس، مرورگر گوگل کروم نسخه پایدار 87.0.4280.141 را منتشر نموده است. در این نسخه ۱۶ نقص امنیتی رفع شده است. در صورت اکسپلویت این صدمه پذیری ها مهاجم می تواند، کنترل سیستم صدمه پذیر را در اختیار بگیرد. برای حل آن ها کافیست، نسخه مرورگر خویش را به روزرسانی کنید.
منبع:

زمان: 20:47:41
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 739
امتیاز: 0.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل