افشای استفاده سازنده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

بی بدیل پرداز: واشنگتن پست با اشاره به یافته های گروه ˮپروژه شفافیت فناوریˮ گزارش داد یک تولیدکننده قراردادی محصولات اپل در چین از هزاران کارگر الزامی اویغور در کارخانه هایش استفاده می نماید.
افشای استفاده سازنده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، کتی پل، مدیر گروه "پروژه شفافیت فناوری" به روزنامه واشنگتن پست اظهار داشت: تحقیقات ما نشان داده که استفاده اپل از کارگران الزامی در زنجیره تامینش بسیار فراتر از چیزی است که این شرکت به آن اذعان کرده است.

شواهدی از استفاده شرکت "لنز تکنولوژی" از کارگران الزامی که از انظار عمومی پنهان شده اند، وجود دارد. لنز سالهاست که شیشه گوشی های آیفون را تولید می کند و این شرکت با شرکتهای آمازون و تسلا هم همکاری دارد.

اپل به تقاضای بیزنس اینسایدر برای اظهارنظر درباره این گزارش پاسخ نداد اما جاش روزن استاک، نماینده این شرکت به واشنگتن پست گفته است اپل نیروی کارگر الزامی را به هیچ وجه تحمل نمی نماید. بررسی وجود نیروی کارگر الزامی قسمتی از ارزیابی است که ما از هر تولیدکننده انجام می دهیم و شامل بازرسیهای سرزده است. این تمهیدات در سراسر زنجیره تامین اپل اجرا می شود و شغل و مکان خاصی را شامل نمی گردد. هر گونه نقض سیاستهای ما نتایج فوری شامل خاتمه همکاری تجاری دارد. تمرکز ما مثل همیشه اطمینان از این مساله است که با همه به شایستگی و احترام برخورد می شود و به انجام هر کاری که در توان ماست برای پشتیبانی از کارگران در زنجیره تامین مان ادامه می دهیم.

اپل درباب مسائل کارگری در چین مکررا متهم شده است و در نتیجه آن حتی روابطش را با تامین کنندگان بزرگ قطع کرده است. یک گزارش مهم در مارس نشان داد که اپل بوسیله تامین کنندگان چینی خود از کارگران الزامی اویغور بهره مند شده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، با توجه به این که اپل علنا مقابل این شیوه موضع گرفته است اما ظاهرا به تلاشهای شرکت کوکاکولا و نایک در لابی مقابل لایحه ای پیوسته که هدف آن ممنوعیت شرکتهای آمریکایی از اتکا به نیروی کار الزامی چینی است.

منبع:

زمان: 01:13:50
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 409
امتیاز: 0.0
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل