امكان برگزاری آزمون تشریحی در شاد فراهم می شود

در صورتیکه تا قبل از این در شبکه «شاد»، امکان برگزاری امتحانات به صورت تستی فراهم بود، مدیرکل ارتباطات همراه اول اعلام نمود در ایام آینده مدارس می توانند از آزمون ساز شاد برای امتحانات تشریحی مجازی نیز استفاده کنند.
امكان برگزاری آزمون تشریحی در شاد فراهم می شود
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، مدارس همچون نخستین مراکزی بودند که از اوایل اسفندماه و به دنبال شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند؛ وزارت آموزش و پرورش از همان ابتدا آموزش های تلویزیونی را در دستورکار قرار داد و پس از چندی در ۲۱ فروردین ماه سال جاری موفق به راه اندازی پیام رسانی داخلی موسوم به «شاد» (شبکه اجتماعی دانش آموز) شد که استفاده از آن در سال تحصیلی جاری نیز بعنوان راهبرد اصلی آموزش و پرورش در دوران آموزش های غیرحضوری مدنظر است.
طبق آمارهای اعلام شده تا آذرماه سال جاری، ۱۱۰ هزار و ۹۷۹ مدیر، ۱۲ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۱۹۳ دانش آموز و ۷۰۶ هزار و ۳۴۲ معلم عضو شبکه شاد شده اند که طبق آمار استخراج شده در آن زمان همین طور اعلام گردید میزان استفاده از شبکه شاد در گوگل فایربیس، تعداد کاربران یکتای فعال در ۲۸ روز منتهی به ۷ آذر، ۱۸ میلیون نفر، تعداد کاربران یکتای فعال در هفت روز منتهی به ۷ آذر نیز ۱۳ میلیون نفر و تعداد کاربران یکتای فعال در ۶ آذرماه نیز ۹.۶ میلیون نفر بوده است.
با افزایش ظرفیت ها در نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموز، از شروع سال تحصیلی جاری، امکان پخش زنده کلاس و ارتباط زنده دوطرفه و تماس صوتی درون اپلیکیشن (تماس دوسویه) در شبکه شاد برقرار شد و معلم در کلاس های آنلاین خود می تواند با انتخاب پخش زنده دو طرفه کلاس های آنلاین تعاملی با هدف پرسش و پاسخ دانش آموزان برگزار کند.
ترافیک شاد در دو دیتاسنتر تولید می شود و برمبنای ثبت اطلاعات مذکور یکی از دیتاسنترها، در بازه زمانی ۳۰ روزه اخیر منتهی به ۷ آذر، بیشینه پهنای باند به ۳۲۱ گیگابایت بر ثانیه رسیده است. تعداد کاربران شبکه شاد از ساعات ابتدایی بامداد به تدریج افزایش می یابد و در ساعت ۱۰ بامداد به اوج خود می رسد؛ به شکلی که بیش از دومیلیون نفر در این ساعت در حال استفاده از شاد هستند.

اینترنت شاد رایگان است
آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت رایگان برای دانش آموزان اظهار داشته بود: برمبنای سیاستی که وزارت آموزش وپرورش اتخاذ نمود، آموزش ها به بستر سامانه شاد منتقل شده و این سامانه برای آموزش مجازی مورد تائید این وزارتخانه در مدارس دولتی است؛ بدین سبب آموزش مجازی رایگان بوسیله سامانه شاد فراهم گشته است و جهت استفاده از آن، هزینه ای دریافت نمی گردد و تمام هزینه های آنرا دولت تامین می کند.
محسن حاجی میرزایی -وزیر آموزش و پرورش- همین طور قبل از این اعلام نموده بود برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و آنها اجازه ندارند از دیگر پیام رسان های خارجی استفاده کنند و اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده نماید، به ان موضوع رسیدگی خواهد شد.
از آنجایی که رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا در کشور همچنان ادامه دارد، مدارس نیز به فرآیندهای آموزش آنلاین ادامه می دهند. کمااینکه حاجی میرزایی نیز چند روز پیش اعلام کرد برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان به صورت غیرحضوری و با استفاه از ظرفیت های مختلفی که وجود دارد برگزار می گردد.
در این راستا سید یاسر رایگانی -مدیرکل ارتباطات همراه اول- امروز در توییتر نوشت: در چند روز آینده مدارس می توانند از آزمون ساز شاد برای امتحانات تشریحی مجازی استفاده کنند. تا کنون امکان برگزاری امتحانات به صورت تستی فراهم بود.
بدین ترتیب بنظر می رسد برگزاری امتحانات دی ماه، آنطور که وزیر آموزش و پرورش نیز اعلام نموده، به صورت غیرحضوری و با بهره گیری از ظرفیت برگزاری امتحانات به صورت تشریحی برگزار می شود، بااینکه همچنان این مساله وجود دارد که خیلی از مدارس از سامانه شاد استفاده نمی کنند و بعضی از مدارس ابزارهای خاص خودشان را دارند و یا از سامانه های داخلی استفاده می نمایند.
زمان: 16:40:04
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 344
امتیاز: 0.0
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل