صفحات پیكربندی تجهیزات شبكه و امنیتی سازمان ها را ایمن كنید

تعداد زیادی از صفحات پیکربندی فایروال های سازمان ها و مسیریاب ها و صفحات مانیتورینگ شبکه از طریق شبکه  اینترنت قابل دسترسی است که لازم است دسترسی به این سرویس ها از راه اینترنت محدود شده و اگر احتیاج به دسترسی راه دور دارد، حتما از راه vpn انجام شده و نسبت به تغییر کلمات عبور پیش فرض حتما اقدام گردد.
صفحات پیكربندی تجهیزات شبكه و امنیتی سازمان ها را ایمن كنید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، رصد فضای سایبری کشور نشان از آن دارد که تعداد قابل توجهی از صفحات پیکربندی فایروال های سازمان ها، صفحات پیکربندی مسیریاب ها، صفحات مانیتورینگ شبکه و... از راه شبکه اینترنت قابل دسترسی است. این در حالی ست که متاسفانه در تعداد قابل توجهی از آنها از کلمه عبور پیش فرض هم استفاده شده است.
هفته گذشته مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای) بیشتر از ۲۰۰ مورد اخطار به سازمان ها و شرکت ها و تولیدکنندگان محصولات امنیتی داخلی ارسال کرده و ازاین رو نسبت به انتشار واسط های پیکربندی تجهیزات شبکه و امنیتی سازمان ها اخطار می دهد. لازم است که دسترسی به این سرویس ها از راه اینترنت محدود شده و اگر بنابر لزوم های کرونایی احتیاج به دسترسی راه دور دارد، حتما از راه vpn صورت گیرد. از آن مهم تر، نسبت به تغییر کلمات عبور پیش فرض حتما اقدام گردد.
انتخاب یک پسورد مطمئن و مناسب برای سیستم های کامپیوتری همواره یکی از مواردی است که کاربران برای آن تا حدودی با مشکل مواجه اند، در حالیکه با داشتن یک پسورد خوب و مطمئن می توان احتمال هک شدن (لو رفتن پسورد) ایمیل یا آی دی خویش را تا حد زیادی کاهش دهند.
کاربران همیشه برای انتخاب پسورد خود دو چیز را در نظر داشته باشند؛ اول اینکه هیچگاه پسورد خویش را ساده انتخاب نکنند، چونکه داشتن پسورد ساده کار هکر را راحتتر کرده و خیلی ساده می تواند پسورد آی دی را هک کند، مثلا انتخاب پسورد ۱۲۳۴۵۶ هیچگاه نمی تواند پسوردی مناسب باشد و دوم اینکه هیچ وقت مشخصات فردی را برای پسورد خود انتخاب نکنند چون اگر کسی مشخصات افراد را داشته باشد می تواند به آی دی آنها هم دسترسی داشته باشد، مثلا نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، نام همسر، شماره تلفن، تاریخ تولد نمی تواند پسورد مناسبی باشد.

منبع:

زمان: 13:43:58
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1006
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: ایمیل , اینترنت , تولید , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل