تولید زیردریایی كنترلی سازگار با جی پی اس

به گزارش بی بدیل پرداز محققان برای نخستین بار موفق به تولید نوعی زیردریایی کوچک کنترل از راه دور شده اند که در زیر آب هم با استفاده از جی پی اس قابل ردیابی است.
تولید زیردریایی كنترلی سازگار با جی پی اس

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، شناسایی مسیر حرکت زیردریایی ها در زیر آب با عنایت به ناسازگاری سیستم موقعیت یابی جی پی اس کار دشواری است. اما برای نخستین بار زیردریایی ساخته شده که با فناوری جی پی اس سازگار بوده و حتی می توان آنرا بر روی نقشه گوگل هم رصد کرد.
این زیردریایی کنترل از راه دور که توسط شرکت کانادایی دیپ تریکر ساخته شده، Revolution NAV نام دارد و به صورت بی سیم به اپراتوری در خشکی مرتبط می شود. این زیردریایی دارای شش موتور پیش برنده (دو عمودی و چهار افقی) است و می تواند به عمق حداکثر ۳۰۵ متری آب فرو رفته و ویدئوهایی با کیفیت ۴K و ۳۰ فریم در ثانیه تهیه نماید.
چراغ های قدرتمند ال ای دی، یک بازوی رباتیک برای گرفتن اشیای مختلف و باتری لیتیومی شارژ شونده در عرض سه ساعت برای هشت ساعت استفاده از زیردریایی همچون امکانات آن است. زمانی که این زیردریایی به آب انداخته می شود، یک دستگاه مبدل پالس های صوتی هم بر روی آب و در نزدیکی محل حرکت این زیردریایی قرار می گیرد. این مبدل پالس، ردگیری موقعیت جغرافیایی این زیردریایی را به صورت آنی ممکن می کند.
قیمت این محصول ۵۷ هزار دلار است و البته مدلی از آنکه فاقد قابلیت ردگیری با جی پی اس است، سی هزار دلار قیمت دارد.

زمان: 22:16:42
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 848
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل