اعطای یارانه تجاری سازی به طرح های فناورانه

در نشست هفته پژوهش اعلام شد؛
به گزارش بی بدیل پرداز مدیر دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از اعطای یارانه تجاری به محصولات فناوری اطلاع داد و اظهار داشت: در صورت عقد قرارداد با سرمایه گذار، به طرح های فناورانه یارانه تعلق می گیرد.
اعطای یارانه تجاری سازی به طرح های فناورانه

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، مهدی کشمیری در نشست خبری که امروز به مناسبت هفته پژوهش به صورت مجازی برگزار شد، اظهار نمود: سال قبل غیر از نمایشگاه دستاوردها، دو برنامه داشتیم؛ یکی از برنامه ها یارانه تجاری سازی بود و دیگری فناور برتر که با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شد.
وی اضافه کرد: در برنامه یارانه تجاری سازی بنا بر این است که اگر در نمایشگاه عرضه کنندگان فناوری با سرمایه گذاران به توافق برسند، یارانه ای از جانب وزارت علوم به آنها تعلق می گیرد. در سال ۹۸، ۳۰۰ توافقنامه به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شد از این تعداد ۱۱۴ تفاهم نامه تبدیل به قرارداد به مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان شدند و از این تعداد ۶۶ مورد برای پرداخت یارانه تجاری انتخاب شدند.
مدیر دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم افزود: سال قبل این یارانه از جانب وزارت علوم پرداخت می شد اما سال جاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در پرداخت این یارانه با ما همکاری خواهد داشت.
کشمیری افزود: سال قبل در طرح فناور برتر ۶ فناور انتخاب شدند و به هر کدام ۷۵ میلیون تومان گرنت تعلق گرفت که جمعا ۴۵۰ میلیون تومان شد. سال جاری هم همین حمایت را از فناوران برتر خواهیم داشت و این مبلغ حمایتی گرنتی است که در توسعه محصولات جدید باید استفاده گردد.
وی در ادامه اظهار داشت: سال جاری طرح جدیدی تحت عنوان "هم سرمایه گذاری" با صندوق نوآوری و شکوفایی پیش می بریم که اگر برای یک فناوری سرمایه گذار جذب شد، تا ۴ برابر سرمایه سرمایه گذاران منابع مالی تعلق خواهد گرفت. در همین زمینه تابحال ۳۵ طرح برای ما ارسال شده که ۱۰ طرح به صورت جدی در حال بررسی است و حدود سه طرح تا هفته آینده در مرحله توافقنامه با سرمایه گذار قرار خواهد گرفت.


منبع:

زمان: 14:14:47
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1126
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل