ژاپن ماهواره ای با فناوری ارتباطات لیزری به فضا فرستاد

به گزارش بی بدیل پرداز ژاپن ماهواره ارتباطی همراه سیستم لیزری به مدار زمین فرستاد كه سرعت انتقال اطلاعات آن ۷ بار بیشتر از استانداردهای فعلی است.
ژاپن ماهواره ای با فناوری ارتباطات لیزری به فضا فرستاد
به گزارش خبر گزاری مهر به نقل از اسپیس، روز گذشته یک ماهواره ژاپنی همراه یک سیستم ارتباطی لیزری برای ماموریتی ۱۰ ساله به مدار زمین ارسال شد تا اطلاعات در ارتباط با مشاهدات غیرنظامی و نظامی از زمین را با سرعت بالا منتقل کند. ماهواره مخابراتی مذکور همراه یک موشک H-IIA از مقر فضایی «تانگشیما» در جنوب ژاپن به مدار زمین ارسال شد. شرکت میتسوبیشی هوی اینداستریز، سازنده موشک در توئیتر اعلام نمود ماهواره از قسمت بالایی موشک جدا شده و در راه مأموریت خود قرار گرفته است. در بیانیه این شرکت آمده: موشک طبق برنامه ریزی ها پرواز کرد.
البته سازمان فضایی ژاپن این مأموریت را به صورت زنده پخش نکرد که دلیل احتمالی آن ماهیت حساس فناوری لیزری است. همینطور هیچ اطلاعاتی درباره مسیر و موقعیت دقیق ماهواره در مدار زمین منتشر نشده است. محموله این ماهواره یک سیستم ارتباطی مبتنی بر لیزر (LUCAS) است که با ماهواره هایی در ارتفاع پایین تر ارتباط برقرار می کند. این سیستم ارتباطی در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتر خط استوا دور زمین مدار می زند و با استفاده از اشعه لیزری مادون قرمز با ماهواره هایی که در ارتفاع پایین تر قرار دارند، ارتباط برقرار می کند. همینطور LUCAS اطلاعات را با سرعت ۱.۸ گیگابایت برثانیه ارسال می کند که ۷ بار سریع تر از استانداردهای فعلی ارسال اطلاعات از راه امواج رادیویی است.

زمان: 13:15:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 489
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل