تكنولوژی جدید درمان اختلالات بلع را ممكن می كند

بی بدیل پرداز: وقوع سكته مغزی یا جراحت در سر بر روی توانایی بلع افراد تأثیر منفی می گذارد. پژوهشگران برای حل این مشكل فناوری تازه ای را ابداع نموده اند كه توانایی بلع افراد را ارتقا می بخشد.
تكنولوژی جدید درمان اختلالات بلع را ممكن می كند

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از نیواطلس، روش های درمانی سنتی برای حل مشکل بلع پس از سکته مغزی بسیار پرهزینه و وقت گیر هستند. اما سیستم فاگنیکس که توسط یک شرکت انگلیسی به همین نام ابداع شده سرعت درمان بیشتری دارد و هزینه کمتری را به بیماران تحمیل می کند.
این سیستم متشکل از یک نمایشگر لمسی است که بوسیله یک کابل الکتریکی به یک سوند یکبار مصرف متصل می شود. سوند مورد اشاره باید طی سه روز و هر روز یک دفعه به مدت ده دقیقه به درون گلو منتقل شود. بدین منظور سوند وارد بینی بیمار شده و به پشت گلو انتقال می یابد.
الکترودهای نصب شده بر روی سوند مذکور پالس های الکتریکی ملایمی را به سمت بافت های گلو ارسال می کند و همین پالس ها سبب بهبود مراکز کنترل رابطه عصبی گلو با مغز می شوند. بررسی ها نشان میدهد ۳۰ دقیقه استفاده از این سوند در سه روز مشکل مورد اشاره را بطور کامل بهبود می بخشد.
پژوهشگران انگلیسی این فناوری را بر روی ۲۵۵ بیمار از کشورهای انگلیس، آلمان و اتریش که در مجموع دارای ۵ نوع اختلال بلع بوده اند، آزمایش کرده و در مجموع از نتیجه حاصل شده رضایت دارند.


منبع:

زمان: 12:52:19
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1066
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل