جلوگیری از مسافرت مبتلایان كرونا

با استفاده از ظرفیت های دولت الكترونیكی انجام می شود
بی بدیل پرداز: بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تطبیق كد ملی مسافران قطار، هواپیما و اتوبوس شهری با كد ملی بیماران مبتلا به كووید 19، به زودی بیماران امكان خرید بلیت یا دریافت كارت پرواز یا سوار شدن را ندارند.
جلوگیری از مسافرت مبتلایان كرونا
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- اخیرا در توئیتر نوشت: طبق یک بررسی با وزارت بهداشت، مشخص شد ۲۰ درصد مبتلایان به کرونا، قرنطینه را رعایت نمی کنند. با ابلاغ وزارت بهداشت بر پایه دولت الکترونیکی، به زودی مبتلایان کووید ۱۹ امکان استفاده از قطار بین شهری، پروازهای هواپیمایی و تاکسی های اینترنتی را در دوران بیماری و قرنطینه ندارند.
وی درباره چگونگی این روش توضیح داد: کد ملی مسافران قطار، هواپیما و اتوبوس شهری با کد ملی بیماران تطابق داده می شود و بیماران امکان خرید بلیت یا دریافت کارت پرواز یا سوار شدن را ندارند. کد ملی رانندگان تاکسی اینترنتی با کد ملی بیماران چک می شود.
همین طور بهنام ولی زاده -سرپرست معاونت دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات- در توئیتر نوشت: با دستور معاون وزیر ارتباطات از هفته گذشته پیاده سازی این کار را آغاز نموده ایم. وب سرویس سمت وزارت بهداشت و مرکز ملی تبادل اطلاعات آماده شده، با اتصال شرکت های هواپیمایی، رجا، اپلیکیشن ها و سایت های فروش بلیت، موضوع تکمیل خواهد شد که در حال انجام می باشد.
منبع:

زمان: 13:35:47
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1087
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل