احتمال برگزاری جایزه مصطفی (ص) در یك كشور اسلامی به جز ایران

برای چهارمین دوره ؛
دبیر شورای سیاست گذاری جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص) از احتمال برگزاری دوره چهارم جایزه مصطفی(ص) در یك كشور اسلامی دیگر به غیر از ایران آگاهی داد.
احتمال برگزاری جایزه مصطفی (ص) در یك كشور اسلامی به جز ایران

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از مهر، مهدی صفاری نیا امروز در مراسم نصب سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: حالا صدها شرکت در حوزه های فناوری های پیشرفته از قبیل فناوری زیستی، فناوری اطلاعات، فناوری نانو در پارک فناوری پردیس با بیش از ۶هزار متخصص در خدمت علم و فناوری فعالیت می نمایند.
رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به محلی که سردیس های جایزه مصطفی در آن نصب می شوند، بیان کرد: در پارک فناوری پردیس، بوستان دانشمندان با حدود ۱۰ هزار مترمربع بنا شده که سردیس های دانشمندان جهان اسلام در آن برای قدردانی نصب می شود.
وی اشاره کرد: دانشمندان برمبنای تصمیم شورای بوستان انتخاب و سردیس آنها در این بوستان نصب می شود؛ طی ۱۰ سال قبل تندیس ۷ دانشمند جهان در این بوستان نصب شده است و برمبنای مصبه این شورا، مقرر شد سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی نیز در این بوستان نصب شود.
صفاری نیا با اشاره به دیگر برنامه های جایزه مصطفی(ص) اضافه کرد: فرصت هایی که دانشمندان برای سرمایه گذاران خواهند داشت، در ۲ ماه آینده به صورت آنلاین ارائه خواهد شد.
رئیس پارک فناوری پردیس اشاره کرد: یکی از برنامه های که درحال حاضر در بنیاد جایزه مصطفی(ص)دنبال می شود، شناسایی دانشمندان جهان اسلام برای برگزاری دوره چهارم این جایزه در سال ۱۴۰۰ است.
وی با تاکید بر اینکه امیدوار هستیم که پاندمی کرونا از بین برود و بتوانیم دوره چهارم جایزه مصطفی را به صورت فیزیکی و حضوری برگزار نماییم، اظهار داشت: بعضی از کشورها تقاضای برگزاری آیین جایزه مصطفی (ص) را به ما داده اند و ما آمادگی داریم که در صورت فراهم آمدن شرایط، چهارمین دوره جایزه مصطفی را در یکی از کشورهای اسلامی به غیر از ایران برگزار نماییم.

زمان: 14:06:09
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 804
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: آنلاین , پیشرفت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل