اینترنت كدام سایت ها برای دانشجویان رایگان است؟

اینترنت رایگان دانشگاهی محدود به سایت های آموزشی می شود كه وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراكز حوزوی به وزارت ارتباطات اعلام نموده باشند و این در حالیست كه خیلی از دانشگاه ها از نرم افزارهای دیگری برای آموزش آنلاین استفاده می نمایند و این مساله هزینه های زیادی برای دانشجویان دارد.
اینترنت كدام سایت ها برای دانشجویان رایگان است؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به سبب گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنا بر این دانشجویان خواهان رایگان شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در امتداد رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
البته در صورتیکه بعضی از دانشجویان از رایگان نبودن اینترنت خود هنگام حضور در سایت های دانشگاهی گله داشتند، اعلام گردید که تنها آی پی هایی که توسط دانشگاه ها اعلام شده، رایگان است و از سویی حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- نیز اعلام نمود: برای رایگان کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که ممکنست شامل همه دانشگاه های کشور نباشد. این فهرست شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.
وی همینطور درباره کم شدن حجم اینترنت به سبب تغییر آی پی توضیح داد: اگر هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه آی پی عوض می شود و این آی پی در فهرست نیست، ما کاری نمی توانیم نماییم. از طرفی ما ترافیک دانشجویان را رایگان نکردیم، بلکه دسترسی به سایت های دانشگاهی را رایگان کردیم. دانشجویان ممکنست با این اینترنت به سایت های دیگری هم مراجعه کنند که ترافیک اینها رایگان نیست و از حجم اینترنت آنها کم می کند.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- نیز مدتی پیش درباره نرم افزار ادوب کانکت برای کلاس آنلاین دانشجویان و هزینه این نرم افزار اظهار نمود: هر دانشگاه برای خودش سرور ادوب کانکت اختصاصی دارد و لازم است آدرس سرور دانشگاه، بوسیله وزارت علوم برای ما ارسال شود تا آنرا رایگان نماییم. در حال بررسی هستیم تا استفاده از اسکای روم را کاملا رایگان نماییم.زمان: 20:21:53
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 1486
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل