طرح اولیه خودروی خودران مخصوص دوران كرونا

به گزارش بی بدیل پرداز طرح اولیه از یك خودروی برقی خودران برای دوران ویروس كرونا عرضه شده كه می توان از آن برای حمل و نقل بیماران و جابجایی نمونه های آزمایشگاهی استفاده نمود.
طرح اولیه خودروی خودران مخصوص دوران كرونا
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از بیزینس اینسایدر، شرکت مشاوره طراحی «مانیون»(Manyon) طرح اولیه از خودرویی خودران و برقی عرضه کرده که مخصوص دوره همه گیری ویروس کرونا است.
این طرح اولیه «نم بات»(NemBot) نام دارد که مخفف «ربات های پزشکی غیر اورژانسی» است و می توان آنرا به صورت گسترده استفاده نمود. هر نم بات در حقیقت یک کپسول خودران با اتاقی برای یک فرد و با تجهیزات کامل ضدعفونی کننده مانند نور فرابنفش است. همینطور می توان فضای داخلی را با عنایت به شیوع کرونا یا شرایط مختلف تنظیم کرد.
با عنایت به شیوع کرونا سرویسهای حمل و نقل باید برای پیشگیری از ابتلای افراد کاملا پاکسازی شوند. اما در حمل و نقل عمومی همیشه استانداردهای ضدعفونی رعایت نمی گردد. از آنجائیکه این کپسول های خودران کوچک و کارآمد هستند، مانیون اعتقاد دارد می توان از آنها برای مصارف عمومی دیگر مانند جمع آوری زباله هم استفاده نمود. علاوه برآن می توان از هر نم بات برای حمل و نقل خودران بیماران در وضعیت ایزوله، تجهیزات پزشکی، نمونه های آزمایشگاهی یا موارد دیگر استفاده نمود.


منبع:

زمان: 22:54:14
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2252
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل