تولید نانوذراتی برای رهایش آرام عصاره گیاهان در بدن

بی بدیل پرداز: یكی از شركت های فعال در بخش استخراج عصاره گیاهان خصوصاً گیاه شاهدانه، از نانوذرات پلیمری برای رهایش آرام و طولانی مدت عصاره گیاهان بهره برده است.
تولید نانوذراتی برای رهایش آرام عصاره گیاهان در بدن

به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، کانابیس گلوبال (Cannabis Global) یکی از شرکت های فعال در حوزه استخراج گیاهان دارویی و عصاره شاهدانه است. این شرکت که در حال توسعه فناوری برای رهایش این عصاره ها است، اخیرا اعلام نمود که دستاوردهای تازه ای در بخش عصاره گیاه شاهدانه به دست آورده است.
کانابیس گلوبال اخیرا پروژه ای موسوم به Project Varin را آغاز نموده است. در چارچوب این پروژه، سامانه رهایش جدیدی به نام تتراهیدروکانابیوارین (THC-V) برای رهایش عصاره گیاه شاهدانه توسعه داده شده است که به کاربر اجازه می دهد تا در طول یک بازه زمانی رهایش صورت گیرد. البته سامانه ای نیز برای رهایش سریع ارائه شده است.
Project Varin برنامه ای است که در آن سامانه رهایش برای کانابینوئیدهای وارین ایجاد می شود. THC-V یکی از شناخته شده ترین وارین ها است که در حوزه علم کانابینوئید به کانابینوئید لاغری شهرت دارد. دلیل این نامگذاری، خاصیت ضداشتهای قوی این ماده است که در واقع به شدت سرکوب گر اشتها است. این ماده احیانا بتواند بعنوان عامل درمانی در مقابل عدم تحمل گلوکز در رابطه با چاقی استفاده گردد.
این فناوری مقرر است برای محصولات قهوه و چای نیز تولید شده و از ماه می سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود. THC-V ساختار شیمیایی شبیه به تتراهیدروکانبینول دارد، با این تفاوت که اثرات روانگردان ندارد.
آرمان طباطبادی مدیرعامل این شرکت می گوید: «ما معتقدیم که امسال محصولات مختلفی را بتوانیم به بازار معرفی نماییم.
یکی از مهمترین دستاوردها در این بخش، توسعه نانوذراتی پلیمری است که حاوی THC-V هستند. این نانوذرات به شکلی طراحی شده اند که بتوانند به آرامی THC-V را رهاسازی کنند. با این کار می توان یک دوز پایدار را در طول چند ساعت در بدن ایجاد کرد.
نسخه های دیگر از فناوری THC-V در حال طراحی است تا بوسیله فرمولاسیون هایی عاری از سورفاکتانت و آمولسیفایرها، بتوان رهایش سریع را تجربه نمود. نسخه های مختلفی از این نانوذرات با بهره گیری از فناوری که در حال پتنت شدن است، سال قبل تولید شده است. این شرکت از تتراهیدروکانابینول های سنتزی و استخراجی از گیاه استفاده می نماید.

زمان: 22:55:40
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2216
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تجربه , تولید , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل