امكان صادرات ونتیلاتور ایرانی برقرار شد

در گزارش بی بدیل پرداز اعلام شد:
به گزارش بی بدیل پرداز مدیر عامل شركت تولید كننده ونتیلاتور با اعلان اینكه چند روزی است امكان صادرات این محصول به كشورهای خارجی فراهم شده، بیان كرد: این امكان برای كشورهای عراق، روسیه، افغانستان و... فراهم گشته است.
امكان صادرات ونتیلاتور ایرانی برقرار شد

احمد بهفر مقدم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) مستقر در پارک علم و فناوری خراسان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: این شرکت دانش بنیان ۱۰ سال است که علاوه بر تولید دستگاه های تنفسی مصنوعی، ماشین های بیهوشی و دستگاه های سی تی اسکن را نیز تولید می کند.
وی با اعلان اینکه از ۱۵ اسفندماه اقدامات برای تولید ۳۰ دستگاه در روز را برای رفع نیاز بیمارستان ها آغاز کردیم، بیان کرد: هم اکنون به صورت میانگین، هر ۴۵ دقیقه یک دستگاه ونتیلاتور در این شرکت به تولید می رسد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) با تاکید بر اینکه چند روزی می شود که اجازه صادرات این دستگاه به کشورهای دیگر توسط شرکت ما فراهم گشته است، بیان کرد: هم اکنون می توانیم درصدی از تولیدات خودرا صادر نماییم.
وی با اعلان اینکه تعهد ما به وزارت بهداشت تولید هزار دستگاه ونتیلاتور بود که حالا این تعداد در حال تکمیل شدن است، اظهار داشت: چون تعهدی برای تامین نیاز نداریم می توانیم کل تولیداتمان را صادر نماییم و محدودیتی در این قضیه نداریم.
وی با اشاره به کشورهایی که امکان صادرات ونتیلاتور ایرانی دارند، اظهار داشت: کشورهای زیادی درخواست این ونتیلاتور ها را داده اند؛ اما کشورهای منطقه مانند پاکستان، افغانستان، عراق، روسیه و.. همچون مقاصد ما برای صادرات به شمار می روند.
به گفته بهفر مقدم، هم اکنون کشورهای روسیه، عراق و افغانستان پای کار هستند که بتوانیم به زودی به آنها صادرات داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) اشاره کرد: زمانیکه کشورهای اروپایی از شرکت ما درخواست داشتند اوایل شیوع ویروس کرونا بود که ما محدودیت زمانی برای تامین نیاز کشور داشتیم و در آن زمان صادراتی نداشتیم.
وی افزود: حالا مذاکرات خودرا آغاز کردیم و با نمایندگان برخی کشورها در حال رایزنی هستیم؛ تعداد و میزان صادراتمان را هنوز مشخص نکردیم.

زمان: 22:01:16
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 2156
امتیاز: 5.0
تگهای خبر: تولید , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل