دوام باتری گوشی هوشمند هوآوی جان یك انسان را نجات داد

به گزارش بی بدیل پرداز عملكرد خوب باتری یكی از گوشیهای هوشمند هوآوی سبب نجات جان یك انسان در شرایط اضطراری شد.
دوام باتری گوشی هوشمند هوآوی جان یك انسان را نجات داد

فناوری های در رابطه با سلامتی در عصر نوین، در دستگاه های الكترونیكی متفاوتی ادغام شده اند. بعنوان نمونه می توان به گوشیهای همراهی اشاره نمود كه با تشخیص دهنده های هوشمند می توانند در شرایط حاد و ضروری به صورت خودكار با مركز فوریت های پزشكی تماس بگیرند. علاوه بر این، سیستم های ویژه پایش وضعیت سلامتی افراد كه در این محصولات الكترونیكی استفاده شده اند، می توانند مشكلات و موارد در رابطه با وضعیت جسمانی و سلامت را به كاربر یادآوری كنند.
با توجه به این پیشرفت ها و قابلیت ها، شاید در نگاه اول رابطه ای بین عملكرد خوب باتری یك گوشی هوشمند و وضعیت سلامتی افراد پیدا نكنیم؛ اما گزارش جدیدی كه از تجربه یكی از كاربران انتشار یافته، حكایت دیگری دارد.

Beth McDermott، ۴۲ ساله كه بر اثر حادثه ای سه شبانه روز از هوش رفته بود توانست با استفاده از گوشی هوشمند Huawei Y6 با اورژانس تماس گرفته و از آنها كمك بخواهد.
او كه به تنهایی زندگی می كند به علت سقوط از پله و ضربه ای كه به سرش وارد شد، سه شبانه روز بیهوش بود. پس از به هوش آمدن متوجه شد كه توانایی حركت دادن پاهایش را ندارد. علاوه بر این، مبتلا شدن به رابومیولیز (شرایطی كه به واسطه آن عضلات اسكلتی صدمه دیده سریعاً می شكنند) سبب شد حركت كردن او به مراتب سخت تر شود.
در این شرایط، گوشی Huawei Y6 كه او اخیرا با قیمت ۹۰ پوند خریداری نموده بود در نقش یك منجی ظاهر می شود. Beth در ابتدا تصور می كرد بعد از سه شبانه روز، باتری گوشی تمام شده اما گوشی همچنان ۵۰ درصد شارژ داشت. او توانست با مركز فوریت های پزشكی تماس بگیرد تا به بیمارستان منتقل شده و حدود یك هفته تحت درمان قرار گیرد.
Beth از این شرایط بعنوان ترسناك ترین تجربه زندگی اش یاد می كند و گفته باور نمی كند همچنان زنده باشد. وی در گفتگو با منابع خبری گفته اگر به خاطر عملكرد خوب باتری این گوشی نبود احتمالاً او هم در قید حیات نبود. Beth می گوید: «به هیچ وجه انتظار نداشتم گوشی همچنان روشن باشد اما در كمال تعجب هنوز ۵۰ درصد از شارژ باتری باقی مانده بود.»

ظاهرا قبل از Huawei Y6 او از یك گوشی آیفون ۶ چهارصد پوندی استفاده می كرده و دلیلی كه سبب شده او این گوشی اپل را فراموش كرده و به سراغ محصولی از هوآوی بیاید، احتیاج به چند بار شارژ شدن آیفون ۶ در شبانه روز بوده است.
نسخه جدید Huawei Y6 2019 سال قبل میلادی با صفحه نمایش ۶.۰۹ اینچی، دوربین پشتی ۱۳ مگاپیكسلی، دوربین جلوی ۸ مگاپیكسلی و بالاخره باتری ۳۰۲۰ میلی آمپرساعتی رونمایی گردید.
۲۱۲۱


منبع:

زمان: 20:02:52
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3084
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل