آغاز همكاری Turkcell و هوآوی برای توسعه استفاده از سرویس های موبایلی HMS

به گزارش بی بدیل پرداز اپراتور مخابراتی Turkcell و هوآوی از طرح های تازه ای به منظور استفاده از سرویس های موبایلی هوآوی (HMS) رونمایی كردند.
آغاز همكاری Turkcell و هوآوی برای توسعه استفاده از سرویس های موبایلی HMS

محدودیت های اعمال شده از جانب ایالات متحده آمریكا سبب شد متخصصان هوآوی راهكاری را با عنوان Huawei Mobile Services (HMS) به جای سرویس های موبایلی گوگل توسعه دهند. سرویس جایگزینی كه به نظر می آید علاوه بر به دست آوردن محبوبیت در بین كاربران، برای اپراتورهای تلفن همراه هم جذابیت پیدا كرده است.

به عنوان نمونه، شركت مخابراتی تركیه ای Turkcell تفاهم نامه همكاری را به منظور استفاده از سرویس های موبایلی هوآوی (HMS)، با مسؤلان این شركت امضا نموده است. با امضای این تفاهم نامه ی همكاری، شركت Turkcell از اكوسیستم نرم افزاری هوآوی برای سرویس دهی به مشتریان خود استفاده خواهد نمود. این همكاری در یك كنفرانس خبری در كشور تركیه به تایید مسؤلان دو طرف رسیده است.

در این كنفرانس خبری، Murat Erkan بعنوان مدیرعامل Turkcell و Seth Wang مدیر گروه محصولات الكترونیكی مصرفی هوآوی در تركیه حضور داشتند.
همكاری های Turkcell با هوآوی به همین مورد محدود نشده و این اپراتور مطرح تركیه می خواهد یك میلیون دستگاه گوشی هوشمند هوآوی مجهز به نرم افزارها و سرویس های زیرمجموعه HMS را به فروش برساند. این گوشیهای هوشمند در بازه آوریل ۲۰۲۰ میلادی تا آخر سال بعد در اختیار كاربران قرار خواهد گرفت. در این راستا، ادغام HMS با حدود ۳۰ اپلیكیشن تلفن همراه، توسط متخصصان Turkcell شروع شده است. گوشیهای هوشمند آماده شده با این سبك و سیاق، در فروشگاه ها و به صورت آنلاین در اختیار خریداران و مشتاقان قرار می گیرند. هوآوی هم اكنون ۴.۶ میلیون كاربر تلفن همراه با Huawei ID فعال در كشور تركیه دارد.

در سال قبل میلادی، دولت ایالات متحده، با محدود كردن همكاری شركت های آمریكایی با هوآوی، سبب شد هوآوی اكوسیستم نرم افزاری توسعه یافته توسط خویش را جایگزین سرویس های موبایلی گوگل كند. این در شرایطی است كه آمار و ارقام انتشار یافته از میزان فروش گوشیهای هوشمند هوآوی در سراسر جهان، از وضعیت مناسب این برند حكایت دارد.
Huawei Mate 30 Pro بعنوان نخستین گوشی هوشمند هوآوی كه به صورت رسمی از سرویس های موبایلی هوآوی یا همان HMS استفاده می نماید، ارائه شد. در این محصول فروشگاه نرم افزاری AppGallery بعنوان جایگزینی برای پلی استور گوگل، برای تهیه نرم افزارها و بازی های مورد علاقه كاربران، در دسترس قرار گرفته است.
هوآوی با روزرسانی و توسعه هرچه بیشتر HMS می تواند سرویس ها و قابلیت های بیشتری را در این اكوسیستم ادغام كند. بعنوان مثال، Huawei HMS 4.0 با معرفی Huawei Mobile Service Core (HMS Core) منتشر گردید تا سرویس های پایه برای اپلیكیشن های موجود روی دستگاه نظیر نقشه، موقعیت یاب و قابلیت های امنیتی را به بهترین شكل ممكن فراهم آورد. كتابخانه HMS Core هم با هدف ایجاد مجموعه ای جایگزین برای كتابخانه های سرویس موبایلی گوگل، در اختیار توسعه دهندگان نرم افزاری و كاربران قرار گرفت.
هوآوی اخیرا و در رویدادی مخصوص توسعه دهندگان كه در كشور روسیه برگزار گردید از سرمایه گذاری ۱۰ میلیون دلاری برای سرویس های موبایلی خود اطلاع داد. این شركت همینطور از برنامه ای برای سرمایه گذاری ۲۰ میلیون پوندی به منظور تشویق توسعه دهندگان بریتانیایی و ایرلندی جهت ادغام اپلیكیشن ها در اكوسیستم HMS پرده برداشت.
2121

زمان: 14:38:06
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3467
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل