گوشیهای ویروسی را شناسایی كنید

به گزارش بی بدیل پرداز خالی شدن سریع باتری، هنگ كردن مداوم گوشی، ریست شدن ناگهانی وای فای و داغ كردن، می تواند نشان دهنده ویروسی شدن گوشی باشد.
گوشیهای ویروسی را شناسایی كنید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، ویروسی شدن گوشی امكان دارد به علت استفاده از اینترنت ناامن یا دانلود یك اپلیكیشن و نصب آن روی گوشی اتفاق افتاده باشد. كاربران در چنین مواقعی باید سریعا برای مقابله با ویروس اقدام نمود و این كار می تواند با استفاده از آنتی ویروس های معتبر صورت گیرد، علیرغم این قبل از مقابله با ویروس لازم است از این كه دستگاه ویروسی چه خصوصیت هایی دارد، اطلاع پیدا كرد. وب سایت لایف وایر به خصوصیت هایی كه می تواند نشان دهنده گوشیهای ویروسی باشد اشاره نموده است.
خالی شدن سریع باتری یكی از نشانه های ویروسی شدن گوشی است. اگر گوشی یك دفعه شارژ خالی می كند، باید حدس بزنید كه گوشی ویروسی شده است، چونكه وجود ویروس ها باعث می شود كه حجم پشتیبانی باتری گوشی كم شود و هنگامی كه نرم افزار مخربی وارد گوشی شما می شود، حافظه گوشی شما به صورت متداوم در حال كار است كه در نهایت سبب می شود باتری گوشیتان زودتر از گذشته خالی شود.
داغ شدن گوشی هم از دیگر نشانه های گوشیهای ویروسی است. امروزه داغ شدن گوشی در زمان های طولانی، طبیعی به نظر می آید، اما باید توجه داشته باشید كه اگر در وضعیت عادی و زمانی كه زیاد با گوشی كار نمی كنید، متوجه داغ شدن بیش از اندازه گوشی شدید، احتمال ویروسی شدن گوشی شما وجود داشته است، چونكه بعضی از ویروس ها سبب می شوند كه بیش از حد طبیعی از CUP گوشی استفاده شود، درنهایت با داغ شدن غیرطبیعی گوشی روبه رو می شوید.
روزانه برنامه های مخرب زیادی وجود دارند كه هرچه در گوشی به دنبال آنها بگردیم، نمی توانیم به آنها دسترسی پیدا نماییم. اگر برای حذف آنها با مشكل روبه رو شدید، حتما گوشی خویش را در وضعیت Safe mode قرار بدهید و پس از آن گوشیتان را یك مرتبه خاموش و روشن كنید و دكمه كم و زیاد كردن گوشی را فشار دهید تا لوگو برای شما نشان داده شود و در نهایت شما در حالت Safe mode قادر هستید برنامه مخرب را پیدا و سپس آنرا حذف كنید.
ریست شدن ناگهانی وای فای می تواند دلیل دیگری در خصوص ویروسی شدن گوشی باشد. در گوشیهای اندرویدی امكان دارد یك دفعه با روشن شدن ناخواسته جی پی اس روبه رو شویم اما نمی توان این مورد را دلیل ویروسی شدن گوشی دانست، درصورتی كه اگر به شكل ناگهانی متوجه شدید كه وای فای گوشی از كار افتاده می توانید به ویروسی شدن شك كنید و برای این كه از شر این مورد رها شوید باید گوشی را ریست كنید.
طولانی شدن زمان بوت اندروید (بالا آمدن دستگاه اندرویدی) هم امكان دارد به علت ویروسی شدن گوشی باشد. این امكان وجود دارد كه پس از مدتی استفاده از گوشی متوجه شوید سرعت آن كم شده است یا مثلا برای بوت شدن گوشی اندرویدی زمان زیادی صرف شود. در این صورت می توانید به ویروسی شدن گوشی خود شك كنید البته قبل از آن حتما از میزان حافظه و مموری خود اطلاع پیدا كنید.
وجود برنامه های ناشناس هم می تواند زنگ هشداری برای ویروسی شدن گوشی باشد. اگر در حال كار با گوشی هستید و متوجه شدید بدون این كه برنامه را دانلود كنید در قسمت منوی شما وجود دارد سریعا آنرا پاك كنید، چونكه امكان دارد این برنامه نشانی از ویروسی شدن گوشی شما داشته باشد.
همینطور هنگ كردن مداوم گوشی از معمول ترین نشانه های ویروسی شدن گوشی است. ازاین رو در صورتیكه گوشی مداوم هنگ می كند و سرعت اش به شدت پایین آمده و شما از این وضعیت كلافه شده اید، باید به ویروسی شدن گوشی شك كنید، چونكه ویروس ها سبب می شوند كه میزان سرعت گوشی پایین بیاید.زمان: 15:00:51
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3615
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل