آشنایی با كم هزینه ترین و با صرفه ترین نوع تجارت

به گزارش بی بدیل پرداز مدیر عامل شركت شهرك های صنعتی استان مركزی از تجارت الكترونیكی بعنوان موثرترین، كم هزینه ترین و با صرفه ترین نوع تجارت یاد كرد و اظهار داشت: تجارت الكترونیك دروازه ای برای خروج از شیوه سنتی تجارت می باشد.
آشنایی با كم هزینه ترین و با صرفه ترین نوع تجارت

مصطفی آمره در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، درمورد برگزاری اولین همایش منطقه ای تجارت الكترونیك در استان مركزی و با اشاره به پررنگ تر شدن نقش تجارت الكترونیك در مبادلات جهانی اظهار نمود: تجارت الكترونیك در دنیای امروز توانسته است با پیشرفت تكنولوژی و فناوری سهم بیشتری از حوزه تجارت را به خود اختصاص دهد.
مدیر عامل شركت شهرك های صنعتی استان مركزی به نقش تجارت الكترونیكی در تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی هم اشاره كرد و اظهار داشت: امروزه در رقابت های اقتصادی جهان باید به گونه ای حضوری موفق داشته باشیم تا توام با پیشرفت های جهانی گام های استواری در حوزه تجارت برداریم و لازمه آن تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.
وی ادامه داد: ارتباط موثر با اقتصاد جهانی و توسعه روابط اقتصادی یكی از اركان تحقق اقتصاد مقاومتی است و راهكار تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی سرعت بخشیدن و همگام شدن با اقتصاد جهانی كشورهای توسعه یافته است.
وی با اشاره به ضرورت پرداختن به مبحث تجارت الكترونیكی و غیرحضوری بویژه در حوزه صنعتی و اقتصادی، اظهار داشت: در استان مركزی بعنوان قطب صنعتی كشور كه سهم بسزایی در مبادلات تجاری كشور را كه متاثر از فعالیت بیش از 2700 واحد صنعتی و تولیدی كوچك و بزرگ است به خود اختصاص داده است، پرداختن به مبحث تجارت الكترونیك ضرورت دو چندان دارد.
وی با تاكید بر آشنایی بیشتر صنایع استان با تجارت الكترونیك به منظور حضور موثر در بازارهای داخلی و خارجی اظهار داشت: همایش منطقه ای تجارت الكترونیك در استان مركزی هم با هدف آشنایی بیشتر صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی استان با مبحث تجارت الكترونیك برگزار و در این همایش پژوهشگران و صاحب نظران در این عرصه به تبیین مقوله تجارت با شیوه الكترونیكی خواهند پرداخت.
آمره با اشاره به فراهم بودن زیرساخت های لازم و اعلام آمادگی مسئولان شهرستان محلات به منظور برگزاری این همایش اظهار داشت: با عنایت به جایگاهی كه گل و گیاه در حوزه صادرات دارد طبیعتا مقوله تجارت الكترونیك در شهرستان محلات برای تسهیل در امر صادرات و عرضه موفق تولیدات گل و گیاه موضوعیت بیشتری پیدا می كند بنابراین برای اولین بار این شهرستان به منظور برگزاری همایش انتخاب شده است و به مرور زمان در نقاط دیگر استان بویژه شهرستان های ساوه، زرندیه و دلیجان كه نقش بسزایی در تولید و توسعه صادرات استان دارند برگزار می شود.
وی اظهار داشت: آشنایی بیشترفعالان اقتصادی در حوزه تجارت الكترونیك به منظور برخورداری سهم بیشتری در حوزه تجارت علاوه بر حضور موثر در بازارهای جهانی روند توسعه صادراتی استان را شتابان خواهد نمود و منجر به معرفی بیشتر تولیدات این استان استراتژیك كشور خواهد شد.
نخستین همایش منطقه ای تجارت الكترونیك در استان مركزی با عرضه راهكارهای عملی فروش اینترنتی با سخنرانی چهره های برتر علمی و پژوهشگران مطرح كشور در حوزه شهر الكترونیك كشور 20 آذرماه در پژوهشكده ملی گل و گیاه شهرستان محلات برگزار می شود.


 

زمان: 22:29:15
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4711
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل