بیت كوین به پایین ترین نرخ رسید

به گزارش بی بدیل پرداز بیت كوین این ماه حدود ۳۰۰۰ دلار از ارزش خویش را از دست داده است.
بیت كوین به پایین ترین نرخ رسید
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، در معاملات روز سه شنبه بازارهای ارزهای دیجیتالی، ارزش بیت كوین به ۶۵۵۸ دلار رسید كه كمترین سطح ثبت شده برای این ارز محبوب دیجیتالی در طول شش ماه اخیر به حساب می آید.
از اواخر ماه ژوئن كه ارزش بیت كوین به اوج خود رسید، ارزش این ارز حدود یك سوم كاهش پیدا كرده است و این مسئله سبب افزایش نگرانی ها از ریزش شدید بازار ارزهای دیجیتالی شده است.
به گفته فعالان بازارهای مالی، بالا رفتن خطر ها و تنش های جهانی سبب شده تا معامله گران تمایل بیش تری به خرید دارایی های امن نظیر طلا داشته باشند.
پس از تاكید رئیس جمهور چین بر اهمیت فناوری بلاك چین در آینده، ارزش بیت كوین برای مدت كوتاهی به بالای ۱۰ هزار دلار هم رسید اما باقی ماندن مخالفت مقامات آمریكایی با فعالیت ارزهای دیجیتالی تا زمان مطمئن نبودن از نظارت پذیری آنها و هم چنین تاخیر چین در راه اندازی ارزهای دیجیتال سبب شده تا بیت كوین و سایر ارزهای دیجیتالی باردیگر به سطوح بسیار پایینی برسند.
جف دورمان، مدیر سرمایه گذاری در موسسه "آركا" اظهار داشت: این یكی از بدترین هفته ها در تاریخ دارایی های دیجیتالی بود. بدون تزریق وجوه جدید، بازار به سرعت در حال كوچك شدن است.
علاوه بر بیت كوین ارزش دیگر ارزهای دیجیتالی هم با سقوط های سنگینی همراه بود تا جایی كه ارزش اتریوم با كاهش ۸.۶۵ درصدی به ۱۴۷.۲۸ دلار، ارزش بیت كوین كش با كاهش ۷.۶ درصدی به ۲۱۱.۹۳ دلار، ارزش لایت كوین با كاهش ۷.۰۳ درصدی به ۴۶.۵۴ دلار، ارزش استلار با كاهش ۵.۴۲ درصدی به ۰.۰۵۸ دلار، ارزش مونرو با كاهش ۱۰.۶۷ درصدی به ۵۱.۷۰ دلار، ارزش دش با كاهش ۳.۷۷ درصدی به ۵۰.۶۵ دلار و ارزش زد كش با كاهش ۷.۰۴ درصدی به ۲۷.۸۴ دلار رسید.
دورمان اضافه كرد: حجم معاملات در سطح پایینی باقی مانده و پول جدیدی هم به بازار تزریق نشده است. به نظر می آید هم اكنون بازار ارزهای دیجیتالی قافیه را به بازار ارز و طلا باخته است. تا زمانی كه تنش های ژئوپلتیكی و ریسك های موجود بر سر راه اقتصاد جهانی به میزان قابل توجهی باقی مانده باشد، نباید انتظار تغییر روند قابل ملاحظه ای در بازار معاملات ارزهای دیجیتالی را داشته باشیم.
بیت كوین اواخر سال ۲۰۱۷ با ثبت رقم ۲۰ هزار دلاری به قله تاریخی خود رسیده بود اما در دو سال گذشته عملكرد ناامید كننده ای داشته است.زمان: 15:05:55
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3916
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل