خدمات و امكانات مانیتورینگ شبكه

شركت سامایش یكی از جامع ترین سیستم های مانیتورینگ است با استفاده از تجربه ۱۵ ساله این تیم می توانید براحتی تجهیزات خود را به مانیتورینگ شبكه مجهز نموده و از مزایای آن بهره ببرید.
خدمات و امكانات مانیتورینگ شبكه

شرکت سامایش یکی از جامع ترین سیستم های مانیتورینگ بوده که شما با استفاده از تجربه ۱۵ ساله این تیم می توانید به راحتی تجهیزات خود را به مانیتورینگ شبکه مجهز نموده و از مزایای آن بهره ببرید. توجه داشته باشید با وجود مزایایی که مانیتور کردن شبکه ها به همراه دارد می‌ توان گفت این امر در حال حاضر بسیار ضروری به نظر میرسد.

مانیتورینگ شبکه چیست؟

به طور کلی می توان گفت مانیتورینگ شبکه به معنای پایش شبکه می باشد که در حال حاضر مشاهده می شود این فرآیند جزو مهمترین فعالیت های حساس یک تیم فناوری اطلاعات به حساب می‌آید. در این خصوص لازم است بدانید سامایش جزو تیم‌ های مجرب و کارآزموده در مانیتورینگ بوده که شما می توانید از نیروهای مجرب این شرکت کمک بگیرید. استفاده از سیستم مانیتورینگ به شما این امکان را میدهد که تمامی شبکه های داخلی را برای پیدا کردن مشکلات بررسی نمایید‌. از طرفی با داشتن سیستم مانیتورینگ برای شبکه شما می توانید میزان دانلود کاربران و استفاده آنها از اینترنت را بررسی کنید.

این سیستم همچنین به شما کمک می کند که سرور های درحال بروز مشکل یا سرور هایی که قرار است برای شما مشکل ایجاد کنند را شناسایی نموده و در صدد حل این مشکلات باشید. با این حال می توان گفت داشتن یک سیستم مانیتورینگ شبکه قوی به شما کمک می کند که در سازمان خود از همه اتفاقاتی که در شبکه چه از لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ نرم افزاری رخ می‌دهد آگاهی کامل پیدا کنید.

نحوه کار مانیتورینگ شبکه

در خصوص نحوه کار مانیتورینگ در شبکه باید بدانید همان طور که از نام آن پیداست این سیستم ابزاری بوده که می‌تواند شبکه شما را مانیتور نموده و بر آن نظارت کامل داشته باشد. اگرچه سیستم مانیتورینگ مانند بسیاری از فرآیندهای خودکار کامپیوتر به راحتی انجام می ‌شود اما این تصور نباید ایجاد شود که مانیتورینگ فرایند ساده ای است بلکه این سیستم حجم بالایی از ترافیک در شبکه و داده ها و بسته های متنوعی را مانیتورینگ می کند که با این حال طبیعتاً نحوه کار آن پیچیده است.

اهمیت استفاده از سیستم مانیتورینگ

بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که چون شبکه آن ها در حال حاضر مشکلی ندارد و در حال کار است، نیاز به راه اندازی سیستم مانیتورینگ شبکه برای آنها وجود ندارد. به طوری که برخی از این افراد فکر می‌ کنند با استفاده از سیستم مانیتورینگ دردسر های مدیریتی بیشتری ایجاد می شود. اما در این خصوص باید بدانید مهمترین دلیلی که افراد را وادار می کند که یک سیستم مانیتورینگ در شبکه خود داشته باشند بررسی راحت وضعیت فعلی شبکه به بهترین نحو ممکن است. از طرفی همانطور که گفته شد شما می توانید با این سیستم به راحتی سخت افزارها و نرم افزارهای شبکه را تحت کنترل داشت که این امر موجب می شود کارایی شبکه شما بالا برود، به طوری که با نگاه کردن به مانیتورینگ شما می تواند نقاط ضعف شبکه تان را بررسی نموده و جهت رشد آن برنامه ریزی کنید.

سیستم مانیتورینگ اتاق سرور

حال با وجود آنچه بیان شد باید توجه داشته باشید که در عصر حاضر یکی از مهمترین مکان هایی که نیاز به استفاده از مانیتورینگ شبکه دارد اتاق سرور می باشد، زیرا این اتاق در هر سازمان قلب تپنده بوده و اگر هر گونه اختلال کوچک یا بزرگی در آن به وجود آید طبیعتاً خسارت های جبران ناپذیر و فراوانی به سازمان وارد می شود. حال به همین منظور شرکت سامایش با داشتن کادر مجرب و متخصص اقدام به طراحی سیستم مانیتورینگ اتاق سرور نموده که شما با استفاده از این سیستم می توانید تمامی تجهیزات اتاق سرور را کنترل کنید. توجه داشته باشید بسیاری از مشکلاتی که در اتاق های سرور رخ می دهد قابل پیشگیری بوده و با استفاده از سیستم مانیتورینگ شما می توانید به راحتی از بروز آنها جلوگیری کنید.

امکانات مانیتورینگ اتاق سرور

مانیتورینگ اتاق سرور دارای امکانات زیادی بوده با این حال مزایای زیادی به همراه داشته به طوری که شما با استفاده از این سیستم میتوانید دمای اتاق سرور را بسنجید و از آن اطلاع پیدا کنید. همچنین مانیتورینگ اتاق سرور به شما کمک می ‌کند تا رطوبت استاندارد این اتاق را در نظر بگیرید. از طرفی ثبت و ارسال وجود گاز و دود جهت اعلام اخطار از دیگر امکانات سیستم مانیتورینگ در اتاق سرور به شمار می رود. توجه داشته باشید تمامی این موارد می ‌تواند در کارکرد بهتره سازمان شما نقش داشته باشد و به افزایش عمر سیستم‌ های تان کمک کند.

زمان: 20:27:14
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3797
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل