آمریكا همكاری با هواوی را سرزنش می كند

به گزارش بی بدیل پرداز دستیار ارشد تكنولوژی دولت آمریكا تلاش كشورهای مختلف برای همكاری با هواوی را مورد سرزنش و انتقاد قرار داده است.
آمریكا همكاری با هواوی را سرزنش می كند
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، مایكل كراتسیوس، دستیار ارشد بخش تكنولوژی دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا اخیرا تلاش كشورهای مختلف برای همكاری و بازگرداندن شركت چینی هواوی به منظور توسعه شبكه نسل پنجم اینترنت ۵G را مورد انتقاد و سرزنش قرار داده است.
كاخ سفید در طول یك سال گذشته تحت تأثیر مسائل و اتهامات مختلفی همچون جاسوسی از كاربران آمریكایی و همكاری با دولت چین، از خیلی از متحدانش درخواست كرده كه قراردادهای همكاری با این شركت چینی را لغو و فسخ كنند و در این خصوص اتحادیه اروپا را به شدت تحت فشار گذاشته است تا در كنار آمریكا ایستاده و موضع محكمی دربرابر هواوی اتخاذ كند.
كراتسیوس، در جریان برگزاری رویدادی در لیسبون، پایتخت پرتغال، از مخاطرات و تهدیدات همكاری با هواوی گفت و تصریح كرد كه نبودِ استانداردهای بالا و پروتكل های امنیتی صدمه های جبران ناپذیری را به زیرساخت این كشورها وارد خواهد نمود و آنها را در مقابل حملات سایبری و بدافزاری و همینطور جاسوسی صدمه پذیر می كند.
این خبر در حالی منتشر می شود كه هواوی ماه گذشته از عقد بالغ بر ۶۰ قرارداد تجاری به منظور توسعه تجهیزات و زیرساخت های لازم برای شبكه ۵G اطلاع داده و سخن گفته بود.
همینطور در ماه های اخیر، گزارش های مختلفی درمورد تجدیدنظر خیلی از كشورهای اروپایی و تصمیم برای ادامه و آغاز همكاری با این شركت چینی بزرگ انتشار یافته بود.
شركت هواوی یكی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای اینترنتی و ارتباطی در جهان است كه در سال های اخیر با همكاری دولت های مختلف در جهان تلاش در توسعه زیرساخت های لازم برای برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G دارد ولی اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی بود كه با چالش و مشكلات گوناگونی روبرو شد.زمان: 21:07:49
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3810
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل