اینستاگرام برای پست های مربوط به رژیم غذایی قوانین جدید اعمال می كند

به گزارش بی بدیل پرداز گردانندگان كمپین های مثبت نگری نسبت به ظاهر افراد، قوانین جدید اینستاگرام درباره ی پست های در رابطه با رژیم های غذای و جراحی های زیبایی واكنش های مثبتی داشته اند.
اینستاگرام برای پست های مربوط به رژیم غذایی قوانین جدید اعمال می كند
زومیت نوشت: اینستاگرام اعلام نموده قوانین جدیدی اعمال می كند كه برپایه آن برخی از پست های در رابطه با رژیم های غذایی و جراحی های زیبایی از دسترس افراد زیر ۱۸ سال مخفی می شوند. برپایه این قوانین جدید، پست هایی كه درباره ی محصولات مدعی «معجزه» در كاهش وزن هستند، حذف می شوند. این قوانین پس از افزایش نگرانی ها درباره ی تاثیر تبلیغات گسترده ی رژیم های لاغری روی افراد با سن پایین اعمال می شوند. جمیله جمیل، مجری تلویزیونی و بازیگر انگلیسی، اعمال جدید قوانین را یك «پیروزی بسیار بزرگ» در راه مبارزه با صنعت رژیم های لاغری غذایی دانسته است.
این بازیگر كه مشهورترین فیلم او «جای خوب» است، خیلی از افراد مشهور را در راه مخالفت با چای های معروف به «سم زدا»، آب نبات ها و مكمل های رژیمی با خود همراه كرده بود. این محصولات در بیشتر موارد خاصیت یبوست زدایی دارند. جمیل به صورت عمومی از فعالان مشهور اینستاگرام به خصوص كارداشیان ها و كاردی بی، خواننده مشهور بابت تبلیغ چنین محصولاتی انتقاد كرده بود. خیلی از دنبال كنندگان جمیله جمیل در اینستاگرام از انتشار خبر تصمیم جدید اینستاگرام استقبال كرده اند. تغییرات جدید قوانین اینستاگرام چگونه عمل خواهند كرد؟ برپایه تصمیم جدید اینستاگرام، پست هایی كه ادعاهای غیرواقعی درباره ی لاغری سریع مطرح می كنند، حذف می شوند و افراد كم سن وسال دیگر قادر نخواهند بود تا پست هایی را ببینند كه آنها را تشویق می كنند در صورت نارضایتی از بدن شان رژیم لاغری بگیرند یا جراحی كنند. كاربران امكان گزارش دادن پست هایی كه قوانین جدید را نقض كنند، خواهند داشت و اینستاگرام به جهت اینكه پست گزارش شده را حذف كند یا آنرا از دسترس افراد زیر ۱۸ سال خارج كند، تصمیم خواهد نمود. سیاست گذاری جدید اینستاگرام روی فیس بوك هم اعمال خواهد شد. البته اینستاگرام برای تعیین سن كاربران به ادعای آنها بسنده می كند و در زمان ثبت نام تاریخ دقیق تولد كاربران را بررسی نمی نماید. اگر كاربری با كمك حساب كاربری خود روی فیس بوك در اینستاگرام ثبت نام كند، این شبكه ی اجتماعی از تاریخ تولدی كه كاربر در فیس بوك وارد كرده استفاده می نماید اما این تاریخ هم معمولا تأییدشده نیست. چرا اینستاگرام چنین تغییراتی ایجاد می كند؟ تصمیم به ایجاد چنین تغییراتی زمانی اتخاد شد كه نگرانی های روز افزون درباره ی تأثیر صنعت رژیم ها و جراحی های لاغری و تبلیغ هدف های غیرقابل دسترس در این زمینه، عنوان شد. استفن پاویس، مدیر اجرایی مركز ملی سلامت انگلیس، در ماه فوریه درخواست نمود تبلیغات محصولات در رابطه با رژیم های لاغری كه توسط سلبریتی های اینستاگرام انجام می شود، ممنوع شود. وی دلیل درخواست خویش را تأثیر منفی این محصولات روی جسم و روح افراد كم سن وسال اعلام نمود. تحقیقات BBC نشان می دهد، كودكان زیادی در اینستاگرام از راه مبادله ی محتوای گرافیكی و متنی درباره ی این مساله كه چطور بیماری خویش را تشدید كنند، گفتگو می كنند. جمیله جمیل كه یك كمپین ضد تبلیغات محصولات كاهش وزن و سبك زندگی غیرسالم را مدیریت می كند، از این تغییرات استقبال كرده است. او دراین باره اظهار داشت: فیس بوك و اینستاگرام قدم مهمی در راه محافظت از سلامت جسم و روح افراد برداشته اند و پیغام بسیار مهمی به دنیا دادند. من بسیار خوشحالم كه توانستم در این راه با آنها همكاری كنم. میزبانی از كارشناسان این شركت ها كه تصمیم داشتند همه را از خطرات این محصولات آگاه كنند، بخشی از این همكاری بود. اِما كالینز، مدیر بخش سیاست های عمومی اینستاگرام دراین باره اظهار داشت: هدف ما این است كه اینستاگرام برای همه ی افرادی كه از آن استفاده می نمایند، یك محیط مثبت باشد. تغییرات جدید در سیاست های ما، یك قدم رو به جلو در راه كاهش فشارهایی خواهد بود كه در بعضی موارد افراد پس از حضور در شبكه های اجتماعی روی دوش خود احساس می كنند. 2121

زمان: 18:36:25
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3915
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل