تلاش وزارت صنعت برای افزایش تعرفه واردات تلفن همراه

معاون امور صنایع سازمان صنعت مطرح كرد؛
به گزارش بی بدیل پرداز معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت كردستان اظهار داشت: خوشبختانه سیاست هایی خوبی در وزارت صنعت و معدن در جهت پشتیبانی از تولیدات برندهای داخلی و برندسازی شكل گرفته است.
تلاش وزارت صنعت برای افزایش تعرفه واردات تلفن همراه
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، پیمان الماسی در مراسم رونمایی از دو مدل گوشی تازه ساخت شركت آلفاموب استان كردستان با اشاره به تولید یك درصد گوشی مورد نیاز كشور در داخل، اظهار نمود: كشورمان نیازمند ۲۴ میلیون گوشی است كه حدود ۲۰۰ هزار گوشی هم اكنون تولید می شود و ما در این زمینه كمبود داریم.
وی ادامه داد: خوشبختانه سیاست هایی خوبی در وزارت صنعت و معدن در جهت پشتیبانی از برندهای داخلی و برندسازی شكل گرفته است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كردستان عنوان كرد: هم اكنون تعرفه واردات تلفن همراه پنج درصد بوده اما تعرفه قطعات آن ۱۵ درصد است كه این مسئله باید اصلاح گردد.
وی افزود: اگر بتوانیم تعرفه واردات تلفن همراه را به ۲۰ درصد افزایش دهیم اساسا تولید داخلی توجیه اقتصادی خواهد داشت كه از طرف وزارت خانه نیز این مسئله پیگیری خواهد شد.

الماسی، یكی دیگر از سیاست های وزارت صنعت معدن را ورود سرمایه گذاران خارجی به داخل كشور دانست و اظهار داشت: به سبب تحریم ها بعضی از شركت های خارجی بازار ایران را ترك می كنند كه نیاز هست از برندهای داخلی حمایت شود.
ایشان سپس با بیان اینكه ۲۰ هزار گوشی را تابحال برای شركت آلفاموب ثبت سفارش كرده ایم، افزود: معافیت گمركی برای قطعات موردنیاز و همین طور سرمایه در گردش نیز برای این شركت لحاظ خواهد شد.
معاون صنایع سازمان صنعت معدن كردستان با تاكید بر حمایت این سازمان از تولیدات داخلی، اظهار داشت: شهر بانه قطب تولید لامپ كم مصرف در كشور است و این شهر ۶۰ درصد، بالغ بر ۱۰ میلیون لامپ كم مصرف كشور را تولید می كند.
وی با اشاره به اینكه در بحث صادرات مشكل خاصی وجود ندارد، اشاره كرد: ثبت سفارش و تایید واردات نیز در اختیار استان است و از این مقوله نیز حمایت می نماییم.
علی خداویسی، دبیر كمیسیون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان كردستان، نیز در ادامه اظهار نمود: فعالیت های شركت های بومی همچون آلفاموب به اشتغال پایدار تبدیل خواهد شد چون از پایه درست شكل گرفته است.
ایشان سپس اجرای طرح ریجستری را در كاهش قاچاق گوشی همراه بسیار موثر دانست و اظهار داشت: نسیت به سال قبل شاهد ۸۰ الی ۹۰ درصد كاهش قاچاق گوشی همراه در كشور بوده ایم.

دو مدل گوشی همراه تولید داخلی (A هشت پلاس و T وان) محصول شركت آلفاموب با همكاری گروه تجاری بلووم در استان كردستان رونمایی گردید.
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، آلفاموب یك شركت بومی استان كردستان و تولیدكننده تلفن همراه و تبلت در ایران است كه شامگاه شنبه(9 شهریورماه) با برگزاری مراسمی، از دو مدل گوشی جدید خود رونمایی نمود.
مدیرعامل شركت آلفاموب در این مراسم اظهار نمود: شركت آلفاموب از سال 94 تاسیس شده است كه تابحال بیشتر از شش مدل گوشی را تولید كرده و علاوه بر این امشب نیز از دو مدل دیگر خود رونمایی خواهدنمود.
سید دانیال حسینی، اضافه كرد: در گذشته تولید گوشی آلفاموب فقط در كردستان صورت می گرفت و توزیع آن در استان نبود، اما به لطف شركت تجاری بلووم كه با ما همكاری می كند، هم اكنون این گوشیها نه تنها در كردستان، بلكه در تمام بازار ایران توزیع می شوند.
وی، ظرفیت تولید سالانه این شركت را بالغ بر 50 هزار دستگاه موبایل و 50 هزار دستگاه تب لت اعلام نمود و اظهار داشت: تابحال به این میزان تولید دست نیافته ایم اما در یك ماه اخیر تولید ماهانه خودرا از 2 هزار گوشی به 16 هزار گوشی ارتقاء داده ایم.
مدیرعامل شركت آلفاموب همین طور با اشاره به اینكه گارانتی محصولات خودرا از 12 ماه به 18 ماه افزایش داده ایم، اعلام نمود: شركت آلفاموب به صورت مستقیم برای 20 نفر و غیرمستقیم 150 نفر اشتغال به وجود آورده است.
وی ادامه داد: چشم انداز بعدی ما صادرات به كشورهای همسایه همچون كردستان عراق است كه در این راستا حتی برای كُردزبان ها منوی كُردی را نیز بر روی گوشی هایمان لحاظ می نماییم.
حسینی، با اشاره به اینكه گام بعدی ما در واحد تحقیق و توسعه این شركت، تولید گوشیهای باكیفیت و در خور شان ایرانی هاست، افزود: هر ماه الی یك ماه و نیم یك مدل گوشی جدید را طراحی می نماییم و همین طور زیرساخت های خودرا ارتقا می دهیم كه تا سال 99 گوشیهای هوشمند دیگری را نیز طراحی و به بازار عرضه نماییم.
ایشان سپس سخنان خود، اجرای طرح ریجستری را در افزایش تولید داخلی و جلوگیری از قاچاق گوشی بسیار موثر دانست و اظهار داشت: هم اكنون با عنایت به بحث تحریم ها و سختی واردات، هدف ما ارزآوری برای ایران است و اینكه گوشی ایرانی را به كشورهای خارجی صادر نماییم.
مدیرعامل شركت آلفاموب اشاره كرد: ما به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی هستیم كه در این راستا با شركت های چینی و كره ای قراردادهایی را منعقد كرده ایم كه همچون مفاد آن انتقال دانش و تكنولوژی تولید گوشی همراه به داخل كشورمان است.
او در آخر با اشاره به اینكه هم اكنون مواد اولیه ما را از كشورهای خارجی وارد می شود، اظهار داشت: در سطح دنیا شركت های بزرگ تولید گوشی همراه نیز قطعات موردنیاز خودرا جمع آوری می كنند و هیچكدام گوشی 100 درصد ساخت كشور خودرا ندارند اما گام بعدی ما این است كه بعضی از قطعات موردنیاز را نیز بتوانیم در داخل تولید نماییم.
علیرضا نیك نفس، مدیر فروش گروه تجاری بلووم نیز در ادامه اظهار نمود: گروه تجاری بلووم از سال 55 به نام تجارت خانه حاج قاسم فعالیت خودرا در كشور آغاز نموده است كه ابتدا ماشین های اداری، سپس كامپیوتر و لوازم تجاری را وارد كشور می كرد.
وی ادامه داد: این شركت بعد از آن در زمینه واردات گوشی همراه و همین طور تولید داخلی فعالیت خودرا ادامه داده است.
نیك نفس عنوان كرد: گروه تجاری بلووم هم اكنون چهار برند گوشی همراه آلفاموب، شیائومی، لیگو و میزو را پشتیبانی و در كشور به فروش می رساند.
مدیر فروش گروه تجاری بلووم با اشاره به خدمات بعد از فروش این شركت در تمامی شهرهای ایران، اشاره كرد: هم اكنون در تمامی استان ها نمایندگی داریم و از دو سال پیش نیز با شركت آلفاموب همكاری خودرا در كردستان آغاز نموده ایم.
زمان: 23:02:20
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3759
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل