كدام وب سایت ها نماد اعتماد الكترونیكی دارند؟

به گزارش بی بدیل پرداز در حالیكه نماد اعتماد الكترونیكی می تواند ضمانتی از سایت ها به تعهداتشان باشد، به خریداران سفارش شده كه هنگام خرید از راه اینترنت باید با جست وجو در وب سایت های مورد تایید، از صحت این نماد در وب سایت ها اطمینان حاصل كنند.
كدام وب سایت ها نماد اعتماد الكترونیكی دارند؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، یكی از عوامل مهم توسعه تجارت الكترونیكی، ایـجاد اعتماد و اطمینان در بین كاربران خدمات الكترونیكی است؛ از طرفی مهمترین عوامل رجوع و اعتماد خریداران به كسب وكارهای ایـنترنتی شامل شناسایی مالك كسب وكار و امكان رجوع در صورت بروز اشكال، كامل و صحیح بودن اطلاعات كالا یا خدمات عرضه شده، گارانتی محصولات و عرضه خدمات بعد از فروش، واضح بودن روند برگرداندن كالا و بازپس گیری پول، محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران و تایید امنیت سایت توسط یك موسسه و مركز ملی اعتماد می شود.
از جانب دیگر تایید كسب وكار اینترنتی توسط یك موسسه و مركز ثالث، بیشترین تاثیر در رجوع و اعتماد خریداران به كسب وكار اینترنتی را دارد؛ در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود احساس امنیت بیش تری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوءاستفاده شود، می تواند برای شكایت از كسب وكار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی رجوع كند.
اما در ایران مركز توسعه تجارت الكترونیكی مسئولیت ایجاد زیرساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الكترونیكی به كسب وكارهای اینترنتی را برعهده دارد. اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب سایت های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت كسب وكارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به خصوص B2C خواهد بود.
از طرفی یكی از اقدامات كلاهبرداران این است كه با راه اندازی سایت های جعلی كه شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می كنند؛ در این شیوه كه اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، از راه اطلاعات واردشده توسط كاربران در صفحات جعلی حساب های بانكی قربانیان خالی می شود؛ بنابراین است كه كاربران هنگام رفتن به سایت ها برای خرید، باید به وجود نماد اعتماد الكترونیكی دقت كنند.
مردم هنگام خرید از راه اینترنت با اطمینان از این كه سایت ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می شناسند، مبادرت به خرید می كنند. همینطور خریداران باید با جست وجو در لیست وب سایت های مورد تایید، از صحت «نماد اعتماد الكترونیكی» به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل كنند.زمان: 13:26:23
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4216
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل