چرا حجم اینترنت زود تمام می شود؟

بی بدیل پرداز: بااینكه كم فروشی بسته های اینترنتی توسط بعضی از شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی به اثبات رسیده، اما دلیلهای مختلفی نیز وجود دارد كه امكان دارد به زود تمام شدن بسته های اینترنتی كاربران منجر شود.
چرا حجم اینترنت زود تمام می شود؟
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، یكی از دغدغه های همیشگی كاربران بسته های اینترنتی، احتمال كمتر بودن حجم اینترنت دریافتی نسبت به حجم خریداری شده است. درواقع كم فروشی اینترنت یكی از مسائلی است كه كاربران شركت های اینترنتی همواره گوشه ذهن خود دارند و پیش می آید كه نگران كم فروشی در حجم یا سرعت كمتر از سرعت اسمی خریداری شده باشند. با این حال، علل زیادی هم وجود دارد كه امكان دارد به اتمام حجم بسته های اینترنتی زودتر از چیزی كه كاربران تصور می كنند، منجر شود.
زمانی گفته می شد آن هایی كه می گویند كم فروشی صورت می گیرد، باید به این نكته توجه داشته باشند كه در گذشته مشتركان چند عكس و یا مطلب مكتوب را دانلود می كردند و حجم اینترنت آنها برای مدت بیش تری دوام می آورد اما حالا همین كه سه تا چهار فایل ویدئویی دانلود می شود، چند برابر فایل های عكس و مكتوب حجم مصرف می شود.
هم چنین علل گوناگونی برای تصور كم فروشی افراد عنوان می شد؛ همچون این كه در بعضی موارد امنیت مودم وای فای مناسب نبوده و پسورد اینترنت توسط دیگران شناسایی شده و حجم اینترنت آنها مورد استفاده قرار گرفته است. مورد دیگر این كه به روزرسانی نرم افزارها به صورت اتوماتیك و مدیریت نشده انجام می شود.
دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت چیست؟
به روزرسانی و فعالیت خودكار نرم افزارهای نصب شده روی دستگاه های شما (گوشی، تبلت و…) در زمان اتصال به اینترنت، یكی از علل زود تمام شدن حجم اینترنت است. در صورتیكه برنامه های نصب شده روی دستگاه های خویش را برای حالت به روزرسانی خودكار فعال كرده اید، حالت خودكار آنرا لغو كنید تا بتوانید هر زمان كه مایل بودید این فرایند به روزرسانی را انجام دهید.
استفاده از نرم افزارهای مالتی مدیا (مانند اینستاگرام، تلگرام و …) هم یكی از مواردی است كه حجم اینترنت زیادی می طلبد. به علت دانلود تصاویر و ویدئوهایی كه حجم های بیش تری در مقایسه با فایل های نوشتاری دارند، استفاده از این نرم افزارها باعث بیش تر شدن استفاده از حجم اینترنت می شود.
هك شدن احتمالی مودم هم می تواند یكی دیگر از علل زود تمام شدن اینترنت باشد. درواقع امكان دارد مودم به هر روشی هك شده باشد و فردی كه مبادرت به این كار كرده، از حجم اینترنت شما مصرف كند و باعث زودتر تمام شدن حجم اینترنتتان شود. برای مقابله با این مورد می توانید رمز مودم خویش را تغییر دهید یا مبحث را با سرویس دهنده ی خود در بین بگذارید تا از ادامه ی مصرف اینترنتتان توسط شخص دیگر جلوگیری كنید.
خدمات اینترنت خویش را آزمایش كنید
در عین حال، با عنایت به اهمیت مبحث سنجش سرعت و كیفیت اینترنت پرسرعت، سامانه های ایجادشده توسط اپراتورها در بخش خدمات الكترونیك وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت متمركز و سامان یافته آورده شده است. مشتركان به منظور سنجش سرعت و كیفیت می توانند اپراتور سرویس دهنده خویش را در این بخش انتخاب و نسبت به سنجش پارامترهای سرویس خود اقدام نمایند.
كاربران برای اطمینان از كیفیت و سرعت اینترنت خود می توانند بسته خریداری شده خویش را راستی آزمایی كنند. آنها برای آگاهی از كیفیت اینترنت خود می توانند به سامانه سنجش سرعت و كیفیت اینترنت اپراتورها كه در رگولاتوری قرار داده شده رجوع كنند و سرویس خویش را بررسی نمایند و از انطباق این شرایط با قرارداد خود مطمئن شوند.
مشتركان شركت های عرضه دهنده خدمات انتقال داده می توانند از راه لینك های معرفی شده نسبت به سنجش شاخصهای كیفیت سرویس دریافتی خود از قبیل latency، packet loss، سرعت دانلود و آپلود اقدام نموده و در صورت عدم تطبیق موارد فوق با مقادیر مندرج در قرارداد سرویس نسبت به درج شكایت بر مبنای كد رهگیری تخصیص یافته توسط سامانه اپراتور اقدام نمایند.
منبع:

زمان: 21:03:58
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 3900
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل