خسارت 1500 میلیاردی سیل به زیرساخت های ارتباطی

وزیر ارتباطات خبر داد
به گزارش بی بدیل پرداز وزیر ارتباطات اظهار داشت: زیرساخت های ارتباطی در كشور 1500 میلیارد تومان خسارت دیده كه در استان لرستان بیشترین حجم خسارت را داشته ایم.
خسارت 1500 میلیاردی سیل به زیرساخت های ارتباطی
به گزارش بی بدیل پرداز به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: زیرساخت های ارتباطی در كشور ۱، ۵۰۰ میلیارد تومان خسارت دیده كه در لرستان بیشترین حجم خسارت را داشته ایم. سعی كردیم ارتباطات سیار را نرمال نماییم، از شب گذشته مسیر ۲۲ كیلومتری جاده خرم آباد- نورآباد پل كاكا رضا گرفتار شكستگی شد و ریزش كرد كه در كنار آن پل مسیر فیبر نوری بود كه تا الان ارتباطات تلفن همراه و اینترنت نورآباد و الشتر قطع است.
وی ادامه داد: تخریب پل كاكا رضا ظاهراً تلفات انسانی هم داشته است، تیم ها از ساعت شش بامداد در آنجا مستقر شدند و تجهیزات را بردند و فیبر را از زیرآب بیرون آوردند كه بازسازی می كنند و تا یك ساعت دیگر اشكالات این دو شهر هم برطرف می شود.
وزیر ارتباطات عنوان كرد: به لحاظ شبكه ثابت كل امكانات و زیرساخت های شهر پل دختر از بین رفته است، مسیر ارتباطات اینترنت در آنجا وجود ندارد فقط ویس بالاآمده كه شب گذشته هم سایت های ایرانسل همه بالاآمده و شبكه ایرانسل فعال شد.
وی بیان كرد: شبكه همراه اول هم از ۱۸ سایت در مجموعه شهر پل دختر ۱۲ سایت بالاآمده و رومینگ بین این دو تا را فعال كردیم؛ حجم ارتباطات بالا است و هفت سایت اضطراری در پل دختر مستقرشده است.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: مشكل ارتباطات تلفن همراه و اینترنت دو شهر نورآباد و الشتر تا یك ساعت دیگر برطرف می شود.
وی بیان كرد: از ۳۵ سایت روستایی كه از مدار خارج است امیدواریم تا آخر شب ۱۰ تا را برگردانیم، مسیر فیبر نوری كه دیشب مبتلا به اختلال شده تا ساعتی دیگر برطرف می شود و الشتر و نورآباد مجدد به شبكه متصل می شود.زمان: 16:08:59
گروه: مطالب عمومی
بازدید: 4491
امتیاز: 5.0
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نظر شما در مورد مطلب:
دوستان بی بدیل